Policja przyszłości

    Policja-przyszłościStowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych wspólnie z Wydziałem Profilaktyki Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP realizują konkurs plastyczno-literacki pt.”Policja przyszłości”. Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej polską Policję przyszłości. Przedmiotem projektu są wyobrażenia dzieci i młodzieży na temat tego jakie zadania, umundurowanie i wyposażenie mogłaby mieć Policja XXII wieku. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z udzieleniem zgody na nieodpłatne wykorzystanie pracy w publikacjach, na stronach internetowych oraz w innych materiałach informacyjnych i edukacyjnych Policji.

W konkursie może wziąć udział każde dziecko ze szkoły podstawowej oraz gimnazjalnej. Konkurs można zorganizować podczas półkolonii, obozów, festynów, warsztatów młodzieżowych.

Termin nadsyłania prac (na adres: Fundacja Trzeźwy Umysł ul. Grochowska 45a,. 60-277 Poznań) upływa 31 sierpnia 2015 roku. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród zaplanowane zostało na wrzesień br w Centrum Olimpijskim w Warszawie.         Na kopercie prosimy dopisać: „Policja przyszłości”.

Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie:     www.TrzexwyUmysl.pl/policjaprzyszlosci

Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych ufundowało nagrody w postaci tabletów i sportowych aparatów fotograficznych. Jednocześnie regulamin konkursu zakłada, że 10 finalistów otrzyma specjalne wyróżnienia od Komendanta Głównego Policji.Areszt i dozór za rozbój

29 maja przed północą w Trzebieży napadli na 18-letniego mężczyznę. Skopali go i zabrali mu wart tysiąc złotych telefon komórkowy. Jeszcze tej samej nocy kryminalni z Polic odzyskali utracony telefon i zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Wczoraj jeden z nich  został aresztowany na trzy miesiące.

  mł.asp. Małgorzata Litwin