Plantacja konopi zlikwidowana

Szczecin, dnia  13.08.2013 r.

konopie

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie  zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. W związku z tą sprawą zatrzymali trzy osoby.

 

Sprawę rozpoczęli funkcjonariusze z  zespołu dw. z przestępczością narkotykową Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie, którzy na co dzień zajmują się  zwalczaniem przestępczości narkotykowej. To właśnie oni uzyskali informację dotyczące plantacji. Według danych miała się mieścić na terenie Polic.  Funkcjonariusze dokładnie  zlokalizowali  położenie i zaczęli ustalać kto jest odpowiedzialny za jej stworzenie. Po zebraniu wielu informacji podjęto decyzję o zlikwidowaniu uprawy, a tym samym o zatrzymaniu osób zamieszanych w ten nielegalny proceder.

 

Funkcjonariusze w domu mieszczącym się na terenie Polic ujawnili przygotowane pomieszczenie do prowadzenia uprawy konopi.  W jednym z pomieszczeń znajdowało się 90 sztuk krzewów konopi indyjskich. Pomieszczenie to posiadało system nawadniający oraz specjalnie przygotowane urządzenia wentylacyjne odprowadzające powietrze na zewnątrz budynku. Całość była oświetlana specjalistycznymi lampami.  W drugim pomieszczeniu mieszczącym się na strychu  funkcjonariusze znaleźli  gotowy już susz roślinny w ilości 83  sztuk suszonych krzewów konopi indyjskich. Na terenie posiadłości  policjanci znaleźli odczynniki służące do pielęgnacji roślin.