Policjanci i maluchy

  policja997Mierzyński komisariat policji stoi otworem przed milusińskimi, których ciekawi świat pracy w policji. W mijającym tygodniu tamtejsi policjanci byli organizatorami edukacyjnego spotkania dla przedszkolaków z przedszkola w Mierzynie. Siedzibę Komisariatu Policji w Mierzynie odwiedziły dwie grupy przedszkolaków. Była to dla nich prawdziwa frajda ale i  lekcja o bezpieczeństwie.

Na zaproszenie mierzyńskich funkcjonariuszy policji dwie grupy przedszkolaków stawiły się w umówionym dniu w komendzie. Dzieci nie posiadały się z radości oglądając komisariat od środka, obserwując pracę policjantów i radiowozy. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały rad aspiranta Dariusza Podhajnego na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i wskazówek jak się bezpiecznie bawić na placu.

Był czas na to by zasiąść za kierownicą radiowozu i za biurkiem funkcjonariusza. Dzieci z zapartym tchem oglądały film ze swoim ulubionym bajkowym bohaterem  – Gąbką Spongebobem na temat Bezpiecznej Drogi. Każdy z kilkulatków mógł  przymierzyć czapkę policyjną. Kiedy maluchy uzyskały odpowiedzi na wszystkie nurtujące je pytania na temat Policji i ścigania przestępców wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii.