Policja w akcji.Karty rowerowe dla uczniów w Tanowie

PPPPP 001   W środę Szkoła Podstawowa im. Jerzego Noskiewicza w Tanowie obchodziła swoje święto. Jednym z zaproszonych na uroczysty apel gości  była także policka policja. Pretekstem ku temu był m.in.niedawny egzamin uczniów na kartę rowerową, w którym także na zaproszenie szkoły uczestniczyliśmy. Na apelu przedstawicielka polickich funkcjonariuszy wręczała dzieciom karty rowerowe.

Zgodnie z artykułem 96 Kodeksu Drogowego osoby poniżej 18 roku życia mogą kierować rowerem jedynie posiadając kartę rowerową. 22 maja uczniowie tanowskiej podstawówki stanęli oko w oko z egzaminem na kartę rowerową. Najpierw teoria, a następnie praktyka. Udało się. Policka policja nadzorowała prawidłowość przebiegu egzaminu. W środę – 22 czerwca – nadszedł moment, by mlodym rowerzystom wręczyć upragnione kart rowerowe. Okazją ku temu stał się apel z okazji Święta Szkoły.

Na spotkanie zaproszono także przedstawiciela KPP Police. Policjantka przekazywała młodym uczestnikom ruchu drogowego karty rowerowe z życzeniami szerokiej i bezpiecznej drogi. Apel i spotkanie z dziećmi stały się doskonałym momentem na powtórzenie przestróg na wakacje. Okres wakacyjny to jak wiadomo czas rozprężenia, rozbiegania. Pamiętajmy jednak by w tym wszystkim nie zapominać o zdrowym rozsądku. O tym i innych przestrogach na letni czas tak by nie stał się on tragedią opowiadała policjantka żegnając się ze szkolną bracią i pedagogami.

Całość okraszona była występami uczniów : tanecznymi, wokalnymi i grą na instrumentach. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia we wrześniu!