11 września polsko-niemiecki rajd rowerowy w Dobrej

W dniu 11 września 2021 r. po raz kolejny odbędzie się polsko-niemiecki rajd rowerowy i piknik rodzinny. Trasa rajdu liczy kilkanaście kilometrów i prowadzi przez malownicze tereny gminy Dobra i Blankensee.
Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz.. 9.00 na terenie sportowo-rekreacyjnym w Dobrej, przy ul. Sportowej 7, a start imprezy został zaplanowany na godz. 9.30. Uczestnicy rajdu muszą posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości z uwagi na poruszanie się po niemieckiej stronie. Osoby małoletnie, mogą wziąć udział w rajdzie pod opieką osób dorosłych i obowiązkowo poruszają się na rowerze w kaskach. Udział w rajdzie jest bezpłatny.
Po zakończeniu rajdu na przejściu granicznym w Buku oraz Skwerze Pogranicznika zostanie zorganizowany piknik rodzinny z okazji 25-lecia współpracy Gmin Dobra i Blankense.
Organizatorzy zapewniają koszulki z logotypami projektu, medale pamiątkowe, ubezpieczenie, opiekę medyczną i catering.
Rajd rowerowy zostanie zorganizowany w ramach projektu p.n.: „Szlak Pogranicza”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).
Szczegółowych informacji udziela:
– koordynator projektu pani Izabela Dryjańska, tel.: 91 441 05 41

Serdecznie zapraszamy!

Teresa DeraWójt Gminy Dobra

Stefan Müller Burmistrz Gminy Blankensee