Start Baja Poland

Malownicze tereny gminy Dobra i naszego regionu po raz piętnasty staną się areną rywalizacji najlepszych kierowców rajdowych na świecie. Trzy dni walki, pięć odcinków specjalnych, 500 kilometrów rajdowych zmagań na najdłuższych i najtrudniejszych rajdowych trasach w Polsce – w piątek, 25 sierpnia startuje Columna Medica Baja Poland 2023. Na niezwykle wymagających trasach jak co roku zobaczymy najszybsze rajdowe samochody, ciężarówki i pojazdy SSV.
Rajd odbędzie się w sprawdzonej formule. W piątek rozpoczną się pierwsze sportowe zmagania. Rajd wystartuje o godzinie 16:30 na poligonie przy ulicy Szafera w Szczecinie. Będzie to prolog o długości 5,8 km. Ceremonia startu odbędzie się po prologu o godz. 19:00 na Wałach Chrobrego. Miasteczko Rajdowe będzie zlokalizowane przy ulicy Szafera w Szczecinie. W sobotę kierowcy przenoszą się na poligon w Drawsku Pomorskim. Zaplanowano tam 2 odcinki specjalne po 160 km. Niedzielne odcinki specjalne w gminie Dobra tradycyjnie zakończą trzydniową rywalizację w rajdzie. Te bardzo przyjazne kibicom tereny będą miejscem walki o ostatnie cenne sekundy w imprezie i często potrafią zaskoczyć nieprzewidywalnymi warunkami. Ceremonia zakończenia rajdu i rozdania nagród odbędzie się o godz. 13:30 na Wałach Chrobrego.
Columna Medica Baja Poland od lat przyciąga zawodników z różnych części świata, ścigających się różnorodnymi pojazdami. Wszystko to sprawia, że kibice będą mieli gwarancję międzynarodowego towarzystwa oraz dużej dawki szybkiej i widowiskowej jazdy na odcinkach specjalnych. Liderzy klasyfikacji zapowiadają walkę o kolejne punkty. Na miejscu nie zabraknie też lidera klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, ośmiokrotnego triumfatora tej imprezy, Krzysztofa Hołowczyca pilotowanego przez Łukasza Kurzeję. #BajaPoland #rajdy #wyścigi #motosport #Hołowczyc