Azoty Arena. W Pucharze Davisa Polska – Ukraina 2:1

Po drugim dniu zmagań w Pucharze Davisa Polska prowadzi w Szczecinie z Ukrainą 2:1. W sobotę punkt dla naszej drużyny zdobyli debliści – Łukasz Kubot i Marcin Matkowski pokonali Ołeksandra Dołgopołowa i Denysa Mołczanowa 6:3, 6:2, 7:6(6).

Radosław Szymanik nie dokonał zmian w składzie naszej drużyny – wcześniej awizowani Łukasz Kubot i Marcin Matkowski pojawili się na korcie. Zmieniła się za to para ukraińska. Denysowi Mołczanowowi nie partnerował Władysław Mafanow, lecz Ołeksandr Dołgopołow.

W pierwszym gemie Polacy musieli bronić się przed przełamaniem przy serwisie Matkowskiego, ale później kontrolowali przebieg meczu. Przełamali Mołczanowa „na sucho” i wygrali dzięki temu partię otwarcia 6:3.

W drugim secie było jeszcze lepiej. Tym razem od stanu 1:2 nasza para wygrała pięć kolejnych gemów, triumfując 6:2.

Najbardziej zacięta była trzecia odsłona. Przy serwisie Mołczanowa Kubot i Matkowski mieli aż sześć szans na przełamanie, ale o wszystkim ostatecznie rozstrzygnął tiebreak. W nim Ukraińcy prowadzili 5-1, później mieli trzy piłki setowe, lecz w końcówce nie wytrzymali presji. Kubot i Matkowski wygrali pięć punktów z rzędu, zwyciężając w całym meczu 6:3, 6:2, 7:6(6).

Polska prowadzi więc z Ukrainą 2-1 i o wszystkim rozstrzygną jutrzejsze single. O 13 Jerzy Janowicz zagra z Serhijem Stachowskim, a później Michał Przysiężny zmierzy się z Ołeksandrem Dołgopołowem.