Bajkowe Przedszkole nr 8- gościem polickich policjantów. 

    IMG_0624 Policcy policjanci byli w tym tygodniu gospodarzami dwóch spotkań dla przedszkola  z polickiej Bajkowej Ósemki. Tematem spotkania były zagrożenia związane z kontaktami z osobą nieznajomą, podstawowe zasady poruszania się po drodze, dlaczego należy być „odblaskowym” oraz co zrobić by być policjantem.

W spotkaniu uczestniczyły dwie najstarsze grupy wiekowe dzieci z Bajkowego Przedszkola nr 8  w Policach. Przedszkolaki poznały „najskrytsze arkana” polickiej komendy,. Największą atrakcją okazało się dla nich pomieszczenie dla osób zatrzymanych potocznie zwane więzieniem raz sala odpraw- gdzie każdy chciał siedzieć na miejscu komendanta.

IMG_0052

W trakcie spotkania dzieci usłyszały o tym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i dlaczego nie można wpuszczać do domu obcych osób. Nie obyło się także bez przypomnienia numerów alarmowych, o czym dzieci chóralnie wyrecytowały wiersz. Przedszkolaki usłyszały, że pod żadnym pozorem nie wolno iść z placu zabaw  z nieznajomym i że słuchanie rodziców, nauczycieli czy policjantów pomoże im ustrzec się od nieprzyjemnych sytuacji.

W trakcie spotkania dzieci na specjalnych kartach odbijały swoje paluszki czyniąc w ten sposób prawdziwą kartę daktyloskopijną, którą otrzymały na pamiątkę. Nie obyło się także od oglądania radiowozów, pozowania do zdjęć w czapce policjanta

IMG_0048

Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały od mundurowych drobne upominki, ufundowane przez Gminę Police oraz sklep Auchan w Kołbaskowie. Bajkowe przedszkolaki z uśmiechem na twarzy i piosenką na ustach pożegnały policjantów obiecując, że jeszcze kiedyś nas odwiedzą .

mł.asp. Małgorzata Litwin