Davis Cup w Azoty Arenie

SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Podczas nadchodzącego weekendu, Azoty Arena zmieni się w wielki kort tenisowy. Wszystko za sprawą meczu Pucharu Davisa by BNP Paribas Polska. Do Szczecina przyjechali zawodnicy z Ukrainy oraz najlepsi Polscy zawodnicy, którzy będą walczyć o baraże do Grupy Światowej.

Podczas konferencji prasowej obie drużyny były w doskonałych humorach i jednogłośnie stwierdziły, że szczecińska nawierzchnia jest szybka i dobrze przygotowana. Numer jeden ukraińskiego tenisa – Serhij Stachowski (55 ATP) podczas rozmów z dziennikarzami przekonywał, że jego zespół dobrze się czuje w Szczecinie i wierzy w zwycięstwo: Nasze dobre wyniki w Pucharze Davisa związane są z tym, że w tym sezonie gramy stałym składem.

W poprzednim sezonie mieliśmy sporo problemów z kontuzjami i przez to nie byliśmy zadowoleni z osiągnięć . Podoba nam się w Szczecinie, kort w hali ma bardzo szybką nawierzchnię i wierzymy, że to my w niedzielę będziemy cieszyć się ze zwycięstwa.

Rodowity szczecinianin Marcin Matkowski , który wystąpi w deblu z Łukaszem Kubotem uważa, że obaj są gotowi do spotkania z parą ukraińską, choć jednak nie jest do końca wiadome, kto w niej wystąpi. Dodaje także, że pierwszy raz widział naszą halę dopiero w poniedziałek i cieszy się, że właśnie tutaj zagra swój mecz: Nie będzie to mój pierwszy Puchar Davisa w Szczecinie, bo występowałem tu już 15 lat temu. Teraz znów będzie szczególnie, bo jestem szczecinianinem, czuję się związany z tym miastem i cieszę się, że będziemy grać właśnie tutaj. Azoty Arenę dotąd widziałem tylko w telewizji, teraz mam okazję przyjrzeć jej się na własne oczy. Obiekt jest ładny, naprawdę fajny i myślę, że był Szczecinowi potrzebny.

Na obecną chwilę sprzedało się około 1 700 biletów, a ich ceny wahają się od 30 do 120 zł. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla wszystkich kibiców zgromadzonych w hali Azoty Arena od 17 do 19 lipca.

Karolina Koster

Z ostatniej chwili:

Dziś w szczecińskiej Floating Arenie odbyło się losowanie kolejności meczów spotkania II rundy Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa Polska – Ukraina. Jutro jako pierwsi na kort wyjdą Jerzy Janowicz i Ołeksandr Dołgopołow, a około 20 minut po zakończeniu pierwszego pojedynku rozpocznie się drugi. Zmierzą się w nim Michał Przysiężny, który zastąpił w składzie Kamila Majchrzaka, i Serhij Stachowski.
Do sobotniego debla zostali wyznaczeni Lukasz Kubot i Marcin Matkowski oraz Władysław Manafow i Denys Mołczanow. W niedzielę singliści „zamienią się” rywalami – Janowicz zagra ze Stachowskim, a Przysiężny z Dołgopołowem. Należy pamiętać, że kapitanowie mogą jeszcze dokonać zmian, jednak mają do dyspozycji już tylko czterech zgłoszonych dziś graczy.
Początek meczu w piątek o godz. 16:00.

Oficjalny plan gier spotkania Davis Cup by BNP Paribas: Polska – Ukraina

piątek – gra pojedyncza
ceremonia otwarcia godz. 15.45
pierwszy mecz rozpocznie się o godz. 16.00
następnie drugi mecz singlowy

sobota – gra podwójna
pokaz tenisa na wózkach godz. 13.30
mecz deblowy rozpocznie się o godz. 14.00
następnie pokaz Tenis10
następnie sesja autografowa z reprezentacją Polski

niedziela – gra pojedyncza
pierwszy mecz singlowy godz.13:00
następnie drugi mecz singlowy