Policja w przedszkolu

policja

 

 

Funkcjonariusz patrolówki Komendy Powiatowej Policji w Policach, realizując temat profilaktyki wśród dzieci odwiedził grupę trzyletnich Kosmatków w Przedszkolu nr 11 w Policach.

Przedszkolaki podczas spotkania dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, bawić w domu w przedszkolu oraz na placu zabaw, jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp.

 

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta,                                 w szczególności czapka, policyjny lizak oraz mało znane wszystkim kajdanki. Przedszkolaki otrzymały od funkcjonariusza odblaski oraz każdy zrobił sobie odciski linii papilarnych rączki na ozdobnej karcie daktyloskopijnej.

 

Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął  na terenie przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolaki mogły włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

 

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy dzieci wręczyły policjantowi pamiątkową laurkę . Acz największym podziękowaniem dla nas jest zawsze radość, śmiech i ogromne zainteresowanie dzieci.