Gmina Dobra zaprasza na Salonik Artystyczny

Z wielką przyjemnością przedstawiamy artystów, którzy zagrają podczas naszego pierwszego Koncertu Chopinowskiego, organizowanego w ramach społecznego projektu p.n.: „Salonik artystyczny”.
21 października o godzinie 18.00 usłyszymy koncerty pianistów: Marcina Pękali i Arkadiusza Świecha.
Marcin Pękala ur. 4 listopada 1996 r. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Alicji Palety – Bugaj i dr hab. Konrada Skolarskiego. Obecnie studiuje pod kierunkiem prof. Janusza Olejniczka oraz w klasie kameralistyki prof. Joanny Maklakiewicz i mgr Mischy Kozłowskiego. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: prof. Eitana Globersona, prof. Waldemara Wojtala, prof. Waldemara Andrzejewskiego, prof. Grzegorza Kurzyńskiego, prof. Pawła Zawadzkiego, prof. Marii Niemiry, prof. Tatiany Szewczenko, prof. Petrasa Geniušasa. Jest laureatem konkursów pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in. I nagroda w I Międzynarodowym i V Ogólnopolskim Pianistycznym Konkursie Chopinowskim w Turznie, II nagroda w Grand Prize Virtuoso International Music Competition (Vienna). Występował z koncertami solowymi i kameralnymi w kraju i za granicą, m.in.: w Filharmonii Wiedeńskiej, cyklicznych letnich spotkaniach muzycznych ,, Chopin en Vacanses’’, koncertach w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie organizowanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w ramach promocji młodych pianistów, wydarzeniach uczelnianych w ramach programu koncertowej wymiany pianistów polskich akademii muzycznych w kraju oraz koncertach kameralnych z udziałem artystów UMFC.
Arkadiusz Świech – 13-latek, który od 1,5 roku zafascynowany jest muzyką Chopina. Mimo młodego wieku ma za sobą kilkadziesiąt publicznych występów m.in.: na Festiwalu Chopinowskim w Chopin Boutique w Warszawie i Operze na Zamku w Szczecinie. Arek wszystkie utwory gra ze słuchu.
W wykonaniu Marcina Pękali usłyszymy m.in.: Poloneza As-dur op. 53, Mazurki op. 24: G–moll, C-dur, As-dur, B-moll; Etiudę a-moll op. 25 nr 11, Nokturn fis-moll op. 48 nr 2, Andante spianato i Wielkiego Poloneza Es-dur op. 22.
Arkadiusz Świech zagram.in.: Nokturn op. 9 nr 2, Nokturn op. 48 nr 1, Nokturn op. 37 nr 1, Etiudę op. 10 nr 6.
Oprócz koncertu zapraszamy też na kawę/herbatę i domowe ciasta. Zachęcamy do poczęstowania słuchaczy koncertu również swoimi wypiekami. Ponieważ jesteśmy eko, prosimy o zabrania swojej filiżanki, talerzyka, łyżeczki, oczywiście w płóciennej albo papierowej torbie.
W związku z ograniczoną liczbą miejsc wydarzenie jest biletowane. Bezpłatne bilety dostępne na:
Serdecznie zapraszamy do wspierania artystów. Do zobaczenia w Wołczkowie (ul. Lipowa 40).
Stowarzyszenie Carpe diem i Zachodniopomorski Klaster Morski