“Granty sołeckie 2021”

We wtorek w Buku podpisane zostały umowy z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego na “Granty sołeckie 2021”. W tym roku w konkursie Marszałka laureatami zostały dwa projekty z naszej gminy. Pierwszym z nich jest projekt pod nazwą “Doposażenie terenu sportowego ORLIK”, dzięki któremu na Orliku w Dobrej postawione zostaną dwa drewniane hamaki. Kolejnym wyróżnionym projektem jest projekt z Buku o nazwie: “Plac zabaw przyjazny dla osób niepełnosprawnych”. W ramach tego projektu plac zabaw w Buku zyska huśtawkę dla osób niepełnosprawnych. Oba projekty dofinansowane zostały kwotą 10.000 zł.

Gmina Dobra otrzymała również pomoc finansową z przeznaczeniem na poprawę i modernizację  infrastruktury sportowej w ramach realizacji zadania: projekt Serce Bezrzecza cz. II – PUMTRUCK – rowerowy plac zabaw w kwocie 20 000 zł.

W tym samym czasie odbyło się również podpisanie umów na dofinansowanie projektów innych laureatów konkursu “Granty sołeckie 2021”. Gościliśmy u siebie przedstawicieli Gminy Police oraz Powiatu Polickiego. 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym lokalnym społecznikom za zaangażowanie w rozwój gminy.