Grupa Azoty Police i KPS Chemik Police z nową umową

Grupa Azoty Police kontynuuje współpracę z Klubem Piłki Siatkowej Chemik Police S.A. Tym samym w 2022 r. policka spółka pozostaje partnerem głównym Grupy Azoty Chemik Police -jednej z najbardziej utytułowanych drużyn w historii polskiej siatkówki kobiecej.
– Współpraca z Klubem Chemik Police przynosi nam korzyści wizerunkowe nie tylko w kraju, ale także na europejskich boiskach. W ubiegłym roku policzanki zdobyły dziewiąte w historii Klubu mistrzostwo Polski oraz dziewiąty Puchar Polski. Zespół znalazł się także w ósemce najlepszych europejskich drużyn. To dowód na to, że stabilność finansowa, jaką zapewnia klubowi umowa z Grupą Azoty Police, przekłada się na sukcesy sportowe – podkreślił prezes Zarządu Grupy Azoty Police Mariusz Grab.
Podpisana umowa zapewnia Klubowi bezpieczeństwo finansowe i możliwość dalszego rozwoju przez kolejny rok.
– Grupa Azoty Police daje nam poczucie stabilności. Dzięki niej możemy myśleć o podpisywaniu kontraktów z zawodniczkami, trenowaniu, walce o kolejne trofea. Płynność finansowa to klucz w funkcjonowaniu klubu aspirującego do mistrzostwa, dlatego niezwykle cieszymy się, że Grupa Azoty Police od lat stawia na siatkówkę w naszym regionie. Dziękujemy za wsparcie i wspólną drogę do zapisania się na kartach historii polskiego sportu – mówi Paweł Frankowski, prezes klubu.
Zespół, nierozerwalnie związany z Policami, od wielu lat buduje markę regionu. Poza zmaganiami na boisku, drużyna włącza się także w liczne wydarzenia na rzecz lokalnej społeczności.
Grupa Azoty Chemik Police obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli krajowych rozgrywek ligowych. Od sezonu 2021/2022 trenerem zespołu jest Jacek Nawrocki, były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek.