Gwiazdy siatkówki zagrały charytatywnie

2013.09.20_Chemik_Zaksa(1)Police, 20 września 2013

To było widowisko, jakiego świadkami chcieliby być kibice w całej Polsce. Jednak wybrańcami, którzy mogli podziwiać gwiazdy męskiej i żeńskiej siatkówki było niespełna tysiąc osób, które wykupiły bilety – cegiełki na piątkowy mecz charytatywny ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Chemik Police i zasiadły na trybunach nowej hali przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Obie drużyny wspierane są przez spółki wchodzące w skład Grupy Azoty. Pokazowe spotkanie, drużyny reprezentujące głównego sponsora, Grupę Azoty, rozegrały dla podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

 2013.09.20_Chemik_Zaksa(6)

Zabawa, zarówno na parkiecie jak i na trybunach była wspaniała, a uczestnicy na pewno zapamiętają ją na długo. Nie zdarzyło się bowiem dotychczas, aby drużyny, posiadające w swoich składach tak wybitnych przedstawicieli tej dyscypliny, rywalizowały na boisku. Jak zdradził rozgrywający ZAKS-y, Paweł Zagumny, choć prywatnie doskonale zna Małgorzatę Glinkę – Mogentale, nigdy nie przypuszczał, że spotkają się na boisku. Tymczasem mieli okazję zagrać razem i przeciwko sobie.

 

W pierwszym secie obie drużyny miały za zadanie grać tylko sposobem dolnym, przy czym zawodniczki i zawodnicy musieli po kolei przebijać piłkę w pierwszym uderzeniu na stronę przeciwnika. Zabawa dostarczyła sporo emocji, a przy okazji można było ocenić technikę graczy. W drugim secie drużyny wymieniły się rozgrywającymi i libero, a w trzecim składy zostały całkowicie wymieszane.

 

O grze na serio nie było mowy, bowiem zawody rozgrywano w jednej rodzinie, w Grupie Azoty, a ponadto siatka zawieszono  na wysokości 2,24 i dla panów z ZAKS-y, zdecydowanie przewyższających warunkami fizycznymi panie z Chemika, nie stanowiła specjalnego utrudnienia. Ale dzięki temu kibice mieli okazję podziwiać wiele finezyjnych, a nawet akrobatycznych zagrań. Drużyny umówiły się już na następny mecz, w którym obie zamierzają wystąpić jako medaliści mistrzostw Polski.

 

W sobotę i niedzielę (21 – 22.09.2013) w nowej hali sportowej Chemika Police przy ul. Siedleckiej 6E odbędzie się II Turniej o Puchar Prezesa Grupy Azoty w Policach z udziałem gospodyń oraz zespołów Dresdener S.C. (Niemcy) i BKS Aluprof Bielsko-Biała. Pierwszy mecz, w którym siatkarki Chemika Police podejmą zespół z Niemiec, w sobotę o godz. 19:00. Przed meczem, o 17:45, odbędzie się oficjalna prezentacja siatkarek z Polic.

2013.09.20_Chemik_Zaksa(5)2013.09.20_Chemik_Zaksa(6)2013.09.20_Chemik_Zaksa(3)2013.09.20_Chemik_Zaksa(7)

 

 

 

 

tel. kom.: +48 500 121 908

e-mail: s.rykowski@maurent.pl