Krzepki dziadek

Wprowadzone od 18 maja zmiany w Kodeksie Prawo o Ruchu Drogowym nakładająpolicja na każdego nietrzeźwego kierowcę obligatoryjną karę płatną na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym i pomocy postpenitencjarnej oraz wprowadziły zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata. Takie kary usłyszą zapewne 83 – letni mieszkaniec Szczecina i 27 – letnia Policzanka.

W sobotę po godzinie 14.00. dyżurny polickiej komendy otrzymał informację, że drogą Uniemyśl – Police jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. I rzeczywiście policjanci z drogówki, którzy zostali skierowani na miejsce zauważyli jadącego środkiem jezdni golfa VI. Kierowca był zdziwiony interwencją gdyż jak oświadczył  zawsze jeździ środkiem drogi. Po zbadaniu alkomatem okazało się jednak, że to nie przyzwyczajenie ale złe obliczenie odległości było przyczyną takiej jazdy. A źle obliczył bo promil alkoholu w organizmie zrobił swoje.

83 – letni Jerzy wracał z Trzebieży gdzie frytki popijał piwem. Drogo go będzie kosztowała ta impreza:              5 000 zł nawiązki, 300 zł grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata. Do tego trzeba doliczyć koszta holowania pojazdu.

04 sierpnia przed godziną 05.00 z prawie promilem alkoholu w organizmie zatrzymana została 27 – letnia mieszkanka Polic. Kobieta jechała renaultem ul. Wiejską z trudem utrzymując swój tor ruchu. Po zatrzymaniu przyznała się do wypicia piwa. Zatrzymane prawo jazdy, ogłoszone zarzuty i nałożona kara – takie są konsekwencje prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

asp. Małgorzata Litwin oficer prasowy KPP Police