Marcowe warsztaty w Miejskim Ośrodku Kultury

 

2 marca – „Rozwijam się” – zabawy sensoryczne

Zapraszamy na rozwijające wszechstronne umiejętności manualne zabawy sensoryczne, podczas których najmłodsi będą mogli wykazać się kreatywnością, eksperymentując i ćwicząc swoją sprawność manualną. Zajęcia, zawierające elementy plastyki sensorycznej, będą stymulowały rozwój zmysłów, pobudzały dziecięcą wyobraźnię i wspierały integrację sensoryczną, a wszystkim uczestnikom przyniosą z pewnością wiele radości!

Kiedy? 2 marca, godz. 10:30-11:30

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 4-6 lat

Gdzie? W Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Traugutta 4 (siedziba tymczasowa)

Instruktor: Justyna Gajdziel

Koszt uczestnictwa: 45 zł

 

8 marca – Naturalne świece sojowe

Spotkajmy się w kobiecym gronie i w przyjemnej atmosferze spędźmy kreatywny czas, wykonując ekologiczne świece sojowe! Niech nasze spotkanie będzie okazją nie tylko do pracy twórczej, ale też do rozmów w swobodnej i życzliwej atmosferze. Niech będzie to chwila relaksu wypełniona inspiracjami i pomysłami, które możemy czerpać od siebie nawzajem.

Kiedy? 8 marca, godz. 18:00-20:00

Dla kogo? Dla kobiet w wieku od 18 do 99 lat

Gdzie? W Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Traugutta 4 (siedziba tymczasowa)

Instruktor: Natalia Hałgas

Koszt uczestnictwa: 60 zł

 

9 marca – Aromatyczne mydła DIY

Zapraszamy na aromatyczne warsztaty z wykonywania mydła! Jeśli lubisz tworzyć własne, niepowtarzalne i całkowicie naturalne kosmetyki, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie! A jeśli dopiero planujesz rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem produktów do pielęgnacji na bazie wyciągów roślinnych, to przygotowanie mydła będzie idealnym wyborem, by zanurzyć się w świecie kosmetyków DIY i dać się ponieść fantazji w wyborze kolorów i zapachów. Podczas warsztatów wykonasz mydło według własnego, indywidualnego pomysłu z myślą o sobie lub w formie podarunku dla bliskiej osoby. Gwarantujemy, że z warsztatów wyniesiesz wiedzę, którą z powodzeniem wykorzystasz przy tworzeniu własnych, ekologicznych kosmetyków!

Kiedy? 9 marca, godz. 10:00-12:00

Dla kogo? Dla młodzieży od 10 lat i dorosłych

Gdzie? W Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Traugutta 4 (siedziba tymczasowa)

Instruktor: Natalia Hałgas

Koszt uczestnictwa: 60 zł

 

Marcowa sensoplastyka

Zapraszamy najmłodszych na spotkanie z zabawą bez granic! Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Kiedy? 12 marca i 26 marca, godz. 11:00-11:45

Dla kogo? Dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 4 lat

Gdzie? W Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Traugutta 4 (siedziba tymczasowa)

Instruktor: Justyna Gajdziel

Koszt uczestnictwa: 25 zł

 

16 marca – „Wymówki Wirtuoza”

Zapraszamy na niezwykłe warsztaty pt. „Wymówki wirtuoza” – spotkanie, które przeniesie dzieci w świat zabawnych łamańców językowych, krzyżówek słownych i ekscytujących przygód z językiem. Szykuje się nie tylko znakomita zabawa, ale również edukacyjna podróż po krainie kreatywności i sztuki mówienia. Wspólnie będziemy odkrywać tajniki języka polskiego i zagadnienia związane z poprawną wymową. Poprzez różnego rodzaju gry słowne dzieci rozwiną zdolności logicznego myślenia oraz prawidłowego oddechu. Wszystko w atmosferze śmiechu i zabawy. To wyjątkowe wydarzenie, które połączy zabawę z nauką, rozwijając jednocześnie umiejętności językowe w kreatywny sposób.

Kiedy? 16 marca, godz. 11:00-12:00

Dla kogo? Dla dzieci od 8 lat

Gdzie?  W Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Traugutta 4 (siedziba tymczasowa)

Instruktor: Katarzyna Klimek – aktorka Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. Ukończyła Akademię Teatralną, Wydział sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, studia podyplomowe z Logopedii i Pedagogiki ogólnej na Uniwersytecie Szczecińskim.

Koszt uczestnictwa: 25 zł

Cykl warsztatów pt. „Mały scenograf”

Zapraszamy na ekologiczne warsztaty scenograficzne dla dzieci! Zajęcia, prowadzone w trybie mieszanym, to połączenie pracy indywidualnej z działaniami zespołowymi o charakterze edukacyjno-rozwojowym. Uczestnicy pod okiem instruktora najpierw opracują elementy scenografii lub obiektu przestrzennego, a następnie będą świetnie się bawić przy wspólnym budowaniu. Warsztaty w takiej formule wspomogą rozwój sprawności manualnych, rozbudzą kreatywność, umiejętność koncentracji uwagi oraz współpracy w zespole. Podczas twórczej zabawy dzieci naturalnie będą przyswajać zagadnienia ekologiczno-przyrodnicze oraz ogólną wiedzę o świecie.

Kiedy?

1.03.2024       „KRÓLOWA WRACA DO DOMU…BALONEM” – Budowa balonu z płatków śniegu dla Zimy

15.03.2024     „PRZEBIŚNIEGI I ZAWILCE” – Budowa scenografii z przeskalowanymi kwiatami

22.03.2024      „WITAJ WIOSNO!” – Wykonanie fotościanek i naręczy kwiatów wiosennych

29.03.2024      „SKĄD WRACAJĄ SZPAKI”

 

Dla kogo? Dla dzieci od 6 lat

Gdzie?  W Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Traugutta 4 (siedziba tymczasowa)

Instruktor: Agnieszka Rozmus

Koszt uczestnictwa: 25 zł za pojedyncze zajęcie

 

21 marca – gra miejska „Śladami Jana z Polic”

Z okazji pierwszego dnia wiosny zapraszamy młodzież szkolną do wzięcia udziału w grze miejskiej pt. „Śladami Jana z Polic”, upamiętniającej miłośnika ziemi polickiej, Jana Maturę. Być może będzie to wspaniała okazja, by dzień wagarowicza spędzić wspólnie, jednocząc siły przy rozwiązywaniu arcytrudnych zagadek dotyczących naszej małej ojczyzny. Gwarantujemy świetną zabawę, dużo śmiechu i solidną dawkę wiedzy na temat historii naszego miasta.

Kiedy? 21 marca, start od 9:00 do 11:00

Dla kogo? Dla grup szkolnych

Gdzie? W Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Traugutta 4 (siedziba tymczasowa)

Obowiązują zapisy: Tomasz Łój tel. 691-994-944 t.loj@mokpolice.pl

 

23 marca – „Śladami Anny Atkins, czyli niezwykłe warsztaty fotograficzne”

Zapraszamy na warsztaty z cyjanotypii – bardzo ciekawej i szlachetnej technik fotograficznej, dzięki której uzyskujemy zdumiewające zdjęcia. A wszystko to w wyniku nieskomplikowanego procesu chemicznego, bazującego na światłoczułości soli żelaza. Metoda została wynaleziona w 1842 roku przez angielskiego astronoma, chemika i fizyka Sir Johna Herschela. Początkowo służyła do kopiowania schematów radiowych, planów, rycin i notatek.  Do fotografowania jako pierwsza użyła jej Anna Atkins, wspaniała fotografka i botaniczka, która wykonała niesamowite zdjęcia alg morskich i przy okazji wydała pierwszą na świecie książkę ilustrowaną fotografiami.

Kiedy? 23 marca, godz. 10:00-12:00

Dla kogo? Dla dzieci od 10 lat

Gdzie?  W Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Traugutta 4 (siedziba tymczasowa)

Instruktor: Tomasz Łój

Koszt uczestnictwa: 60 zł

 

23 marca – Wielkanocny zając – szydełkowanie techniką amigurumi

Zapraszamy do samodzielnego wykonania wielkanocnego zajączka japońską techniką amigurumi. Szydełkowanie wielkanocnej ozdoby pozwoli połączyć tradycję ze sztuką, a w jej efekcie powstanie unikatowa dekoracja, która doda świątecznego klimatu każdemu domowi. Warsztaty będą nie tylko okazją do zdobycia nowych, wartościowych umiejętności, ale także do stworzenia spersonalizowanych upominków, które będą cieszyć nasze oko jeszcze przez wiele kolejnych lat.

Kiedy? 23 marca, godz. 10:00-13:00

Dla kogo? Dla dzieci od 7 lat

Gdzie?  W Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Traugutta 4 (siedziba tymczasowa)

Instruktor: Beata Henkiel

Koszt uczestnictwa: 60 zł