Muzyczne MOKarte Siostry Kępisty

Siostry Kępisty wystąpią w nadchodzącą sobotę o godz. 20:00 na scenie plenerowej MOK-u w Policach. Koncert będzie zamykał wakacyjny cykl muzyczne MOKarte. 
Pochodzące ze Szczecina siostry Maria i Julia Kępisty zajmują się muzyką od dziecka. Julia – absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim – pisze teksty, śpiewa, gra na wiolonczeli oraz ukulele. Maria – absolwentka kilku kierunków na akademiach muzycznych –  jest wszechstronnym muzykiem, grającym na wibrafonie, instrumentach perkusyjnych, fortepianie oraz flecie poprzecznym. Jest również kompozytorką muzyki rozrywkowej oraz poważnej, teatralnej i filmowej.
Bliska i szczera relacja między siostrami sprawia, że ich koncerty przypominają stand-up. Pełne humoru kanapowe dialogi dodają wdzięku i tworzą radosną atmosferę. Ich piosenki są różnorodne, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej.
Siostry Kępisty współtworzyły wiele projektów, m.in.: Kępisty Quartet (Marulia 2014), UHA UHA (Lazy Day 2018). Obecnie zaangażowane w zespół Siostry Łotry pracujący nad pierwszym wydawnictwem Pierwszy lot ptaka.
Siostry Łotry mają na swoim koncie 3 miejsce w konkursie Start nagranie, organizowanym przez Trójkę Polskie Radio oraz nagrodę za najlepszą twórczość w języku polskim od Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otrzymaną podczas Festiwalu Młodych Talentów 2017 w Szczecinie.
Pod koniec września tego roku ukazały się cztery utwory video live z projektu sióstr Kępisty #wchodzęwpolemikę!, w których artystki weszły w twórczy dialog z uznanymi tekściarzami (Nosowska, Kazik, Bukartyk, Cygan) oraz stworzyły akustyczne aranżacje na wibrafonie, wiolonczeli znanych i popularnych kompozycji.
Karol Hajdukiewicz
Kontakt z mediami
MOK Police