Nietrzeźwy dwudziestolatek za kierownicą BMW

Badanie wykazało ponad 2,5 PROMILA. Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali do kontroli kierującego BMW, u którego podczas kontroli wyczuli wyraźną woń z ust. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. We wtorek (20 lutego) funkcjonariusze z Polic otrzymali komunikat o dziwnym zachowaniu się na drodze przez kierującego pojazdem marki BMW. Miał on poruszać się pojazdem w rejonie miejscowości Przęsocin. W trakcie patrolu, napotkali oni odpowiadający zgłoszeniu pojazd. Policjanci niezwłocznie zatrzymali kierującego do kontroli drogowej.

Kierującym osobówką był 20-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu polickiego.

Za popełnienie przestępstwa w ruchu drogowym, utracił on uprawnienia do kierowania pojazdami, a oprócz odpowiedzialności karnej poniesie również dotkliwe konsekwencje finansowe. Ponadto kierujący naraził się również na orzeczenie przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Pomimo wielu apeli wystosowanych do kierujących, nadal zdarzają się osoby, które siadają za kierownicę po alkoholu, nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników dróg.

art. 178a §1 KK – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Włączmy myślenie i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach.

sierż. sztab. Piotr Gałdecki/IG