Nocny Rajd z Pochodnią po Puszczy Wkrzańskiej

Nasza najbliższa impreza to planowany Nocny Rajd z Pochodnią po Puszczy Wkrzańskiej, a który odbędzie się wieczorem 11 lutego 2023 roku. Jednak już dziś informujemy, że w stosunku do lat ubiegłych dokonamy kilku zmian organizacyjnych w związku z wprowadzeniem obostrzeń przez Powiatową Komendę Straży Pożarnej. Otóż eliminujemy zaplanowane wcześniej wszelkiego rodzaju POCHODNIE, więc każdy uczestnik powinien być wyposażony w LATARKĘ ELEKTRYCZNĄ najlepiej tzw. „czołówkę”. Ponadto na mecie tego pieszego rajdu, tym razem spalimy tylko 20 choinek. Pozostałe warunki imprezy bez zmian, czyli: spotykamy się o godz. 18.45 przed policką galerią Hosso – dawna galeria Kinga (dojazd autobusem linii 107, 106 lub 103) i o godz. 19.00 wyruszamy z przewodnikiem na trasę rajdu. Należy zabrać ze sobą własne kiełbaski do pieczenia w ognisku i niezbędne napoje a także peleryny przeciwdeszczowe – z pogodą bywa różnie. Na trasie będzie kilka niespodzianek, prosimy zwrócić szczególną uwagę na zabrane ze sobą dzieci. Długość trasy bardzo malowniczej szczególnie nocą, to ok. 6,5 km. Zakończenie imprezy na Stanicy Wodnej przy ul. Dębowej w Policach. Proszę pamiętać o biletach autobusowych na powrót.

25 lutego 2023 r.  jesteśmy zaproszeni na spotkanie integracyjne do Karczmy Jana w Siedlicach (regulamin w załączeniu) Zgłoszenia wraz z wpisowym 10 zł będziemy przyjmować (Andrzej i ja) na mecie Nocnego Rajdu z Pochodniami na Stanicy.

Natomiast już w sobotę 04 marca 2023 r. zaprosimy wszystkich na spacer polickimi wałami przeciwpowodziowymi wzdłuż rzeki Łarpi i Odry pod hasłem „Dzień Bobra”. Spotykamy się o godz. 10.00 w Policach przy moście na rzece Łarpia przy ul. Goleniowskiej (od rynku zejście w dół). Proszę zabrać kiełbaski do pieczenia w ognisku, napoje i aparaty fotograficzne. Na mecie, na Stanicy Wodnej SE Łarpia ul. Dębowa –  konkursy sprawnościowe z nagrodami.  Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe plakietki i moc niezapomnianych wrażeń.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników Grupy Azoty Z.Ch.”Police” SA serdecznie zapraszam na „Bal z okazji Dnia Kobiet” w formie zabawy karnawałowej, który odbędzie się w piątek 10 marca 2023 r. w Sali Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (dawna restauracja „Ogród Włoski”) w Policach ul. Korczaka 5.  Wpisowe dla członków SE „Łarpia” i „Sama Rama” wynosi 50 zł od osoby. Zapisy wraz z odpłatnością w siedzibie Stowarzyszenia (tam gdzie mamy zebrania Łarpi) czyli ul. Roweckiego 35 w poniedziałek w godz. 11.00-13.00 lub do mnie tel. 504-138-749 (tylko do 01 marca). Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W programie: zabawa taneczna, poczęstunek, konkursy. Mile widziane maski karnawałowe i przebrania (jest gdzie się przebrać). Wiek uczestnika nie ma znaczenia !!!

Jak łato się domyślić  18 marca 2023 r. odbędzie się  Topienie Marzanny i Powitanie Wiosny w Trzebieży. Wejście z Marzanną do wody o godz. 12.30. Dojazd we własnym zakresie,  ale można skorzystać z Linii Samorządowej SPPK. Wyjazd sprzed Hosso o godz. 10.50.  Reszta na załączonym plakacie. Udział zapowiedziały jak zwykle nasze Morsy i Wanderfreunde Haffküste z Eggesin.