Otwarcie polickiego Festiwalu Komedii

19 marca, podczas otwarcia imprezy w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, wystawiony zostanie spektakl Kochane pieniążki w reżyserii Zdzisława Derebeckiego.

Czy od nagłego przypływu ogromnej sumy pieniędzy można zwariować? Można. Czy w związku z tym można podejmować nierozsądne decyzje? Jak najbardziej. A czy można dzięki temu popaść w narastające kłopoty? Oj, tak. O tym wszystkim przekonuje się bohater kryminalnej farsy Raya Cooneya Kochane pieniążki, przeciętny londyński księgowy Henry. Pewnego dnia niecierpiący swojej pracy Henry przynosi do domu walizkę pełną pieniędzy, która trafiła do jego rąk przez zupełny przypadek. Bohater widzi w tym swoją życiową szansę. Planuje natychmiastowe rzucenie wszystkich zajęć i wieczorny lot do Barcelony. I wtedy zaczynają się kłopoty!

Widzowie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego doskonale znają twórczość mistrza angielskiej farsy Raya Cooneya z przebojowego spektaklu Mayday, z którym artyści od dwóch sezonów święcą triumfy na scenie. Kochane pieniążki to farsa tak samo śmieszna, grana w równie szalonym tempie, z przezabawnymi dialogami i piętrzącymi się komicznymi sytuacjami.

19.03.2022, godz. 17:00 

Reżyseria: Zdzisław Derebecki

Autor: Ray Cooney

Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Małgorzata Wiercioch, Marcin Borchardt, Artur Czerwiński, Piotr Krótki, Adam Lisewski, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski

Inspicjent: Izabela Rogowska

Scenografia: Natalia Kołodziej

Foto: Izabela Rogowska

Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz

Kostiumy: Natalia Kołodziej

Przekład: Elżbieta Woźniak

Czas trwania: 2h

Bilety:

Normalny 70 zł

Ulgowy 60 zł

link do zakupu biletów

Karnety:

Normalny 170 zł

Ulgowy 150zł

Do zakupu wyłącznie w recepcji MOK-u

 

Karol Hajdukiewicz