Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej budowy nowej szkoły w Dołujach

W piątek, 22 marca w Urzędzie Gminy Dobra podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej budowy nowej szkoły w Dołujach. Przetarg wygrała firma MD Polska sp. z o. o. ze Szczecina.
Nowy budynek będzie się mieścił na działce inwestycyjnej o powierzchni 13.598 m², zlokalizowanej pomiędzy ulicami Piękną, Jaguara, Wilczą i Sobolową. Jednocześnie będzie mogło w nim przebywać 350 dzieci. Gmina Dobra zarezerwowała na budowę szkoły 24,5 mln złotych w latach 2024-2027.
W piątek, 22 marca w obecności skarbnika Jolanty Jankowskiej, sekretarza Rozalii Adamskiej i Dyrektor PSP w Dołujach Lidii Krakowiak podpisaliśmy z wykonawcą umowę na opracowanie dokumentacji. Zakres zamówienia obejmuje:
✅ wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej,
✅ złożenie wniosku i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę,
✅ nadzór autorski nad realizacją robót budowlanych,
✅ wykonanie projektu aranżacji wnętrz.
Dokumentacja ma być gotowa w styczniu 2025 r.
Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu, a w 2018 roku szkołę w Dobrej. Ruszyły też przygotowania do budowy przedszkola i żłobka w Bezrzeczu. Placówka oświatowa powstanie w bliskim sąsiedztwie Wołczkowa, w rejonie ulic Platynowej i Mahoniowej. #szkoły #oświata #edukacja #inwestycje #dzieci #młodzież