Policjanci w biegu

DSCF0662  Miniony weekend 22 i 23 sierpnia obfitował w wiele sportowych atrakcji, które od godzin porannych odbywały się na polanie koło OSIR-u w Policach. Wszystko to za sprawą Klubu Biegacza Dzik, który był głównym organizatorem sobotnio-niedzielnych biegów m.in. Dzika i Dzikobiegu Ekstremalnego. Do imprezy przyłaczyli się także funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Policach.

W sobotę i niedzielę w ramach cyklicznego już od kilku lat Dzikobiegu policjanci i pracownicy polickiej komendy zmagali się z żarem z nieba i własnymi słabościami, pokonując kolejne kilometry w Międzynarodowym Biegu Służb Mundurowych. W sobotę asp.sztab. Eugeniusz Kijaczko wybiegał medal w biegu Dzika na 10 km, a kadrowa polickiej komendy Anna Madrak w biegu z kijkami na 5 km zdobyła puchar srebrnego Dzika.

Policka komenda kibicowała obojgu. W wystawionym na polanie za OSIRem namiocie można było otrzymać odblaski, ulotki, naklejki, tatuaże samoprzylepne i wiele innych gadżetów a także porady z zakresu prawa. Największą radość zgromadzonym w tym dniu licznie dzieciom przysporzyły baloniki z helem dmuchane przez Mariusza Kraszewskiego.

Kolejny dzień zmagań otworzył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Policach mł.insp. Arkadiusz Tomczak wystrzałem do Dzikobiegu Ekstremalnego. Tu team polickiej komendy reprezentowali podinsp. Dariusz Mejer – Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, ww Anna Madrak i st.post. Andrzej Brończyk.

Zabawa była przednia, emocje przy pokonywaniu kolejnych przeszkód nie do zapomnienia, a medale z dzikiem pozostaną wspaniałą tego pamiątką.

asp. Małgorzata Litwin