Polimery Police – komunikat

W związku z realizacją projektu Polimery Police, w dniach od 17 stycznia 2021 r.(od godziny 23:00) do 18 stycznia (do godziny 03:00) będzie prowadzony transport zbiornika na propylen. Kolumna wjedzie na ul. Jasienicką na wysokości Oczyszczalni ścieków Police (za skrzyżowaniem z ulicą Kuźnicką), następnie będzie kierowała się do ulicy Piotra i Pawła i dalej ul. Piotra i Pawła na plac budowy. Wskazane ulice na ten czas zostaną wyłączone z ruchu.

Mając na uwadze warunki pogodowe i specyfikę przedsięwzięcia, godziny mogą ulec zmianie.

Za wszystkie utrudnienia uprzejmie przepraszamy.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu.

W imieniu inwestora:

  • Piotr Lachowicz, Kierownik Biura CSR (Grupy Azoty Polyolefins), 887 776 893.

Ponadto informujemy, że ewentualne zgłoszenia lub skargi można zgłaszać za pośrednictwem udostępnionego na stronie https://polyolefins.grupaazoty.com (Zakładka Odpowiedzialny biznes -> Interesariusze) formularza skarg i zgłoszeń obywatelskich.

Informacja o projekcie:

Polimery Police to jedna z największych w historii polskiego przemysłu chemicznego inwestycji, która jest realizowana przez Grupę Azoty Polyolefins, spółkę celową należącą do Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. W zakres inwestycji wchodzi: instalacja do odwodornienia propanu (PDH), instalacja do produkcji polipropylenu, zaplecze i infrastruktura logistyczna, terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy). Generalnym Wykonawcą inwestycji jest koreańska firma Hyundai Engineering. Rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji planowane jest na 1 kwartał 2023 r.