Pomóżmy 10-letniej Oldze z PSP Mierzyn

10-letnia Olga, uczennica 4. klasy w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie, potrzebuje naszej pomocy. Dzielna dziewczynka walczy ze straszną chorobą – nowotworem złośliwym kości. Czeka ją operacja i długa rehabilitacja, na którą potrzebne są środki. Pomóżmy Oldze wrócić do zdrowia.

Olga jest uczennicą 4. klasy w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie. Jest bardzo wesołą i towarzyską dziewczynką. Jednak, zamiast spędzać czas ze swoimi koleżankami, spędza go w szpitalu, przyjmując chemię.

Miesiąc przed urodzinami zdiagnozowano u Olgi guza kości ramiennej prawej. Okazało się, że jest to nowotwór złośliwy kości. Wszystko zaczęło się niepozornie. Olgę zaczęła pobolewać prawa ręka. Początkowo nic nie było na niej widać. Nie było też innych niepokojących objawów. Przez 2 miesiące rodzice szukali pomocy u rehabilitantów, byli również u dwóch ortopedów. Zalecano oszczędzanie ręki i ćwiczenia rozciągające – zdiagnozowano przeciążenie mięśni.

Niestety, ból wciąż nie ustępował. Dopiero trzeci ortopeda skierował dziewczynkę na RTG. Po obejrzeniu wyników nie miał dobrych wiadomości – podejrzenie nowotworu złośliwego kości ramiennej.

„Nasz świat runął, a wszystko inne przestało się liczyć w ciągu jednej minuty… Płacz, niedowierzanie, bezsilność, bezradność. Olga trafiła do Kliniki Pediatrii, Onkologii i Immunologii Dziecięcej w Szczecinie. Lekarze bardzo szybko zajęli się dokładnym diagnozowaniem. Olga przeszła wiele badań m.in. rezonans, tomografię, scyntygrafię kości, badanie PET. Została również wykonana biopsja na otwartej kości” – opowiadają Paulina i Grzegorz, rodzice Olgi.

Olga rozpoczęła chemioterapię przedoperacyjną. Ma ona na celu zmniejszenie wielkości guza oraz ognisk przerzutowych. Wlewy są wielogodzinne i bardzo osłabiają organizm. Za kilka tygodni Olga będzie musiała przejść operację wycięcia guza oraz wszczepienia endoprotezy. Podanie chemioterapii będzie konieczne również po zabiegu operacyjnym.

Po operacji Olga będzie wymagała intensywnej rehabilitacji na co potrzebne będą duże środki. Możemy pomóc wpłacając nawet niewielkie kwoty. Liczy się każda złotówka. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem serwisu siepomaga.plhttps://www.siepomaga.pl/olga-stepien

Możemy też przekazać 1,5% podatku (KRS 0000396361, cel szczegółowy: 0243733 Olga) lub wysłać SMS na nr 75365 o treści 0243733 (koszt 6,15 zł brutto, w tym VAT).

Olga straciła swoje normalne, beztroskie życie, jakie powinno mieć 10-letnie dziecko. Nie spotyka się z koleżankami, nie chodzi do szkoły i na lekcje śpiewu, które bardzo lubiła. Jej marzeniem jest normalnie żyć. Pomóżmy jej z całych sił spełnić to marzenie – marzenie, by była zdrowa.

Rodzicie Olgi będą wdzięczni za każde wsparcie.