Projekt „Na drodze wybierz Życie” również u przedszkolaków

     Od początkuIMG_2953 listopada br., w ramach projektu Powiatu Polickiego pn. „ Na drodze wybierz Życie” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego  w Szczecinie, odbywają się kolejne spotkania z dziećmi, tym razem w wieku przedszkolnym, poświęcone bezpieczeństwu najbardziej narażonych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi. W zeszłym tygodniu we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Policach, zajęcia  z przedszkolakami odbyły się w przedszkolach w Trzebieży, Tanowie, Mierzynie, Dołujach  IMG_2970 i Bezrzeczu, a 12 listopada przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach i Straży Miejskiej w Policach odwiedzili grupy „zerówkowe” w Przedszkolu Publicznym Nr 1 ‘ „Calineczka” w Policach i „Leśnym Przedszkolu” Nr 6 w Policach. Podczas zajęć dzieci uważnie wsłuchiwały się w przekazywane im informacje oraz aktywnie włączały się w dyskusję, wykazując bardzo dobrą wiedzę w zakresie poruszanego tematu. Na koniec uczestnicy zajęć otrzymali odblaski, a w placówkach pozostawiono plakaty przypominające im o ich noszeniu.

Powyższe spotkanie to element trwającej kampanii edukacyjno-informacyjnej  Powiatu Polickiego realizowanej we współpracy z Komenda Powiatową Policji w Policach oraz Strażami Miejską w Policach i Gminnymi w Kołbaskowie i Dobrej, mającej na celu kształtowanie  prawidłowych postaw oraz zachowań w ruchu drogowym pośród mieszkańców obszaru powiatu polickiego.

Dla przypomnienia, w ramach ww. projektu zrealizowano już:  akcję „ Kierowca przyjazny pieszemu” oraz debatę z seniorami pn. „Senior widoczny na drodze”, a także przeprowadzono pogadanki w większości szkół podstawowych na terenie powiatu polickiego.

Tekst/Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz