Przyroda Dolnej Odry uchwycona w obiektywie

Dolina Odry to malownicze i magiczne miejsce, idealne, by uchwycić piękno i niezwykłość otaczającej natury. Nic więc dziwnego, że dla dwóch szczecińskich fotografów, Piotra Piznala i Piotra Rosińskiego, stało się inspiracją do ukazania dynamicznie zmieniającego się świata przyrody, zaskakującego swoją barwnością i różnorodnością.

Autorzy, po niezliczonych kilometrach wędrówek, nieprzespanych nocach i godzinach spędzonych w terenie, przygotowali niezwykłą wystawę fotograficzną zatytułowaną „Życie w Dolinie Odry”. Opowieść, snuta przez nich obrazem, odkrywa niezwykłe oblicze okolic Szczecina i przenosi w świat najbardziej urokliwych zakątków tego regionu. Unikatowe fotografie pozwalają dostrzec piękno codzienności, zatrzymać się choćby na chwilę i zadumać nad fenomenem otaczającej nas flory i fauny.

Bogactwo świata roślin i zwierząt, malownicze krajobrazy, fascynujące ujęcia lotnicze oraz magiczne nocne pejzaże z tysiącami gwiazd na tle granatu nieba – to wszystko i jeszcze więcej będzie można zobaczyć w trakcie wystawy prezentowanej w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu już 21 marca. Serdecznie zapraszamy do zagłębienia się w fascynujący krąg natury, skłaniający do refleksji nad naszym miejscem w świecie.

Autorzy:

Piotr Piznal – Urodzony w Dzień Kobiet, niemieszczący się w przeciętnym śpiworze, a w namiocie śpiący po przekątnej. Laureat wielu konkursów rangi międzynarodowej i podwórkowej. Społecznie prowadzi prezentacje i warsztaty z zakresu fotografii dla dzieci i młodzieży. Poza fotografią basista grający ciężką, mocno osadzoną muzykę i historyk amator. Poza hobby wielbiciel spania do południa w ciepłym i suchym łóżku.

Piotr Rosiński – Rocznik w zależności od formy i samopoczucia. Pasjonat obserwacji świata w rzeczywistości równoległej. Działacz społeczny i charytatywny. Muzyk ukształtowany na dębnowsko/gorzowskiej scenie alternatywnej. Od lat poszukujący brzmienia nawiązującego do natury. Tworzy solowy projekt Fisher Dub Project, do którego stara się przemycić dźwięki bezpośrednio z natury, łącząc je z obrazem, muzyką elektroniczną na pograniczu dubu. W świecie równoległym służący kota.

Wystawa odbędzie się w czwartek, 21 marca o 18:00 w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.