Rowery dwa

Rowery dwa zderzyły się na… drodze dla rowerów…

images    49 – letnia rowerzystka ze Szczecina jadąc trasą rowerową z nieustalonych przyczyn nie ustąpiła pierwszeństwa 46 – letniemu rowerzyście z Kościna. Osoby te zderzyły się na trasie Pilchowo – Bartoszewo. Zarówno pokrzywdzony jak i sprawca wykroczenia byli trzeźwi.

Sprzyjająca aura kończącego się lata w sobotnie popołudnie pozwoliła zwolennikom jednośladów na wyjazd poza miasto. Nie każdy jednak wie lub pamięta, że rowerzysta to także uczestnik ruchu drogowego i podlega on wszelkim uregulowaniom znajdującym się w Kodeksie Prawo o Ruchu Drogowym.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 12.00. Z Pilchowa w stronę Bartoszewa                    na rowerze jechała 49 – letnia kobieta. W pewnym momencie zjeżdżając na drogę dla pieszych i rowerów nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu tą drogą mężczyźnie. Rowerzystka przecinając trasę jego jazdy zderzyła się z nim.

Poszkodowany mężczyzna jako jedyny nie odniósł obrażeń w tej kolizji. Sprawczyni kolizji oprócz zadrapań ciała pozostała z uszkodzonym przednim kołem. Przybyli na miejsce mundurowi z polickiej patrolówki pouczyli rowerzystkę za popełnione wykroczenie. Ta zaś zobligowała się do pokrycia kosztów naprawy wygiętej ramy w rowerze poszkodowanego 46 – latka.

Kto nie zachowując należytej ostrożności powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podlega karze grzywny i może zostać ukarany mandatem kredytowym do 500 zł.

asp. Małgorzata Litwin