Skakał po samochodzie

Police, dn. 18.03.2013 r.

Policcy kryminalni zatrzymali 24-latka, który zniszczył mienie, skacząc po masce samochodu. Jego chuligańskie zachowanie  zgłosił na policje świadek zdarzenia.  Nietrzeźwy sprawca spędził noc w  Izbie Wytrzeźwień. Wkrótce 24 – latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło  pod koniec ubiegłego tygodnia, około godz. 19.00  jeden z mieszkańców polickiego osiedla  powiadomił policję, że  młody   mężczyzna skacze po dachu samochodu, zaparkowanego  na  parkingu  przed blokiem.

Wandal  najpierw wskoczył na samochód,  następnie przebiegł wzdłuż dachu i bagażnika, po czym zeskoczył na ziemię. Poinformowani o zdarzeniu policcy kryminalni  natychmiast pojechali  na wskazany parking.

Niespełna kilka minut później sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy. 24-letni  wandal był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć, dlaczego zniszczył zaparkowany samochód. Wkrótce jego sprawa zostanie skierowana do sądu. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje  do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jolanta Szalińska oficer prasowy KPP Police