Spotkanie z Anną Słowińską

APROSZENIE                                                                

Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach, Związek Literatów Polskich / Oddział w Szczecinie i Regionalne Stowarzyszenie Literacko-Artystyczne w Policach zapraszają znawców i miłośników literatury oraz poezji regionalnej na spotkanie autorskie z Anną Słowińską, promujące jej najnowszy tomik poezji pt. „W hurtowni czasu”, wydanego w serii akcent, nakładem ZLP Oddział w Szczecinie.

Sama pisze, że „Szuka hurtowni czasu… Czas fascynuje mnie i pewnie nie tylko mnie… od zawsze. Jego cudowna względność polega na tym, że czasem (zabawne), najczęściej kiedy jest nam dobrze, ucieka. Innym razem, kiedy siedzimy na nudnym wykładzie, jedziemy pociągiem, który mocno się opóźnia, czekamy na coś z utęsknieniem… wlecze się w nieskończoność. A z Czasem wiąże się przemijanie, pory dnia, pory roku, życie…”.

Zapraszamy na rozmowę z Anną Słowińską o czasie i jego poszukiwaniu.

Spotkanie w ramach cyklu „Regionalne spotkania z ludźmi z pasją …”, odbędzie się 30 stycznia 2020 r. godz. 18.00 w Dziale Regionalnym przy ul. Wojska Polskiego 15 (I-piętro).    

Po spotkaniu będzie można zakupić promowany tomik poezji.

Spotkanie poprowadzi Róża Czerniawska-Karcz, szczecińska literatka.

                                                                                                        Serdecznie zapraszamy (wstęp wolny)

Nota o autorce:

Anna Słowińska (1972), szczecinianka, mieszkająca i pracująca w Policach. Laureatka konkursów literackich, regionalnych i ogólnopolskich, zarówno w prozie jak i poezji. Autorka książek: Od szarości do tęczy (zbiór wierszy, 2017), O czym mruczą koty (opowiadania dla dzieci, 2008) i Brzydkie kaczątko (political fiction, 2009). Reżyser i autorka scenariusza słuchowiska wydanego na płycie Wersy z życia wzięte (2012). Od 2009 roku Prezes Regionalnego Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego w Policach. Organizatorka Konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „O Prawo Jazdy na Pegazie” oraz Konkursu im. K. I. Gałczyńskiego. Redaktor wielu książek członków Stowarzyszenia. Inicjatorka Festiwalu Podróżniczego TRAMP i bezpłatnych seminariów PARASOL.

Od ponad dwudziestu lat prowadzi z mężem, Jackiem, Centrum Finansowe SŁOWIŃSCY. Matka Elżbiety i Joanny. Kocha dalekie podróże – kiedy to może zdjąć zegarek. Miłośniczka psów.