Stowarzyszenie Carpe diem i Gmina Blankensee serdecznie zapraszają na koncert

„Jeśli to miłość…:” Ryszarda Leoszewskiego. Wydarzenie odbędzie się 17 września o godzinie 14.30 w ogrodzie przy ulicy Gronostajowej 15 w Dołujach. Koncert jest realizowany w ramach projektu „Szlakiem Ekokultury”, dofinansowanego z Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska oraz ze środków rezerwy celowej budżetu państwa.

.
„Szlakiem Ekokultury” to projekt, w którym sztuka ziemi przenika się z malarstwem, sztukami performatywnymi, ekologią i piękną muzyką. Do tego dorzucamy dobre serca naszych gości, którzy poprzez udział w wydarzeniu, będą również wspierać dwuletniego Leosia Fabisiaka.
A piękną muzykę będą tworzyć wspaniali artyści. Pierwszym z nich jest Ryszard Leoszewski, który wraz z przyjaciółmi zagra koncert „Jeśli to miłość…”.
Ryszard Leoszewski – szczecinianin, z wykształcenia pedagog (specjalność – nauczanie początkowe), z zamiłowania kompozytor, piosenkarz, autor tekstów, twórca audycji radiowych i telewizyjnych.
Już od szkoły średniej związany z teatrem. Komponował i wykonywał muzykę w przedstawieniach Teatru Studio Zet i Szczecińskiego Teatru Pantomimy. Był jednym z pierwszych aktorów Teatru Kana – w 1982 r. skomponował muzykę do spektaklu Zygmunta Duczyńskiego „Księga o Życiu, Śmierci i Twórczości Osipa Mandelsztama”.
Założył zespół „Sklep z Ptasimi Piórami”, który do dziś należy do czołówki swojego gatunku.  W sierpniu tego roku w Ogrody Śródmieście Sklep z Ptasimi Piórami zagrał koncert z okazji swojego 45-lecia.
Stworzył Dziecięcą Grupę Artystyczną „Arfik”, dla której wspólnie z poetką i pisarką Basią Stenką pisze piosenki i widowiska. Arfik koncertuje w w różnych miastach Polski i zagranicą, m.in. w Niemczech, Szwecji, Norwegii, Danii, na Łotwie i we Francji. Jest laureatem wielu festiwali.
Ryszard Leoszewski pisał również utwory do popularnego niegdyś programu telewizyjnego dla dzieci – Budzik.
Miał zaszczyt – jak sam pisze na swojej stronie internetowej – występować ze znanymi artystami i zespołami. Do takich należy Rick Wakeman (YES), Bobby McFerrin, Magda Umer, Artur Andrus czy Joanna Kołaczkowska.
Jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin (2002 r.) oraz Honorowym Ambasadorem Szczecina (2004 r.).
Został wyróżniony przez Ministra Kultury i Sztuki odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

Serdecznie zapraszamy do posłuchania muzyki z krainy łagodności, już 17 września o godzinie 14.30,  w ogrodzie przy ulicy Gronostajowej 15 2 Dołujach.

Stowarzyszenie Carpe diem  i Gmina Blankensee