Sukcesy Chemika i Grupy Azoty Police docenione przez Zachodniopomorskie

 od_lewej_O.Geblewicz_J.Zurowska_R.Kuzmiczonek_M.Putzlach

         Miło nam poinformować, że wczoraj w Szczecinie doszło do podpisania umowy pomiędzy Zarządem Fundacji Grupy Azoty Police Na Rzecz Rozwoju Piłki Siatkowej Kobiet a Urzędem Marszałkowskim. Dotyczy ona promocji regionu poprzez rozgrywki ligowe najwyższych krajowych klas i drużyn piłki siatkowej z Województwa Zachodniopomorskiego.

– Tą cegiełką, skromną w stosunku do potrzeb i oczekiwań klubów, wspieramy ducha sportowego na Pomorzu Zachodnim – powiedział Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Chodzi nam też o to, aby przez takie wsparcie nasz region był promowany jako otwarty na sport, w którym sport się dobrze się czuje i dobrze rozwija. To świadczy o jakości życia, a także o tym, jacy są mieszkańcy: ambitni, potrafiący osiągać swoje cele i walczyć o nie – dodał marszałek.

Umowę dotyczącą dotacji dla Chemika Police podpisali: Rafał Kuźmiczonek, wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Joanna Żurowska, prezes klubu oraz Marek Putzlacher, prezes Fundacji Grupy Azoty na Rzecz Rozwoju Piłki Siatkowej Kobiet.

– Miło nam, że pan marszałek dokłada swoją cegiełkę do tego muru, który konsekwentnie budujemy po to, aby wyniósł drużynę siatkarek Chemika Police na najwyższe sportowe szczyty – dodał Rafał Kuźmiczonek –  wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

W sumie, na 12 klubów, marszałek rozdysponował kwotę 550 tys. zł. Chemik Police, Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski otrzymał 100 tys. zł. Budżet Pogoni Szczecin, kolejnego klubu wspieranego przez Grupę Azoty Police, został zasilony kw. 140 tys. zł.

         To kolejne wydarzenie z udziałem Grupy Azoty Police i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W minionym tygodniu Marszałek Olgierd Geblewicz uhonorował Klub Piłki Siatkowej Chemik Police oraz drużynę Chemika Police  Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. To najwyższe i najważniejsze odznaczenie na Pomorzu Zachodnim przyznane zostało za zasługi dla regionu. Odznaczenie odebrał Prezes Zarządu Grupy Azoty Police Krzysztof Jałosiński.