Szczecin i Chemik Police gospodarzami Final Four Ligi Mistrzyń

 źródło: http://www.chemik-police.com

     Chemik Police będzie w kwietniu gospodarzem tegorocznego turnieju Final Four Ligi Mistrzyń. Polski Związek Piłki Siatkowej i KPS Chemik Police pozytywnie odpowiedziały na propozycję Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej i

podjęły się organizacji najważniejszego finału europejskich pucharów klubowych w siatkówce kobiet. Najlepsze zespoły Starego Kontynentu po raz pierwszy w historii zawitają do Szczecina. Dzisiejsza decyzja CEV to wyraz zaufania europejskiej Konfederacji dla Polski i docenienie zaangażowania polickiego klubu, który wraca do międzynarodowej rywalizacji. Final Four w Szczecinie, który odbędzie się w dniach 4 i 5 kwietnia br., to znakomita okazja do promocji polskiej siatkówki kobiet. Zostanie rozegrany w nowej Azoty Arenie, która pozwala na organizację tak prestiżowego wydarzenia.

„Jesteśmy pewni, że ten turniej Final Four okaże się wielkim sukcesem” – mówi Prezydent CEV André Meyer. „Zeszłoroczne Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn pokazały, że ten kraj jest prawdziwą Mekką siatkówki i każde organizowane tam duże zawody mają szansę na wielkie powodzenie. Zbliżające się Final Four w Szczecinie dopisze kolejny rozdział do historii sukcesu, którą dzielimy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i społecznością siatkarską w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na fantastyczny, perfekcyjnie zorganizowany turniej Final Four, by ponownie doświadczyć pasji i entuzjazmu, jakie Polacy żywią  dla naszej dyscypliny”.

„Cieszymy się, że Final Four odbędzie się w Szczecinie. To bardzo prestiżowa impreza, która pozytywnie wpłynie na wizerunek miasta, a także kobiecej siatkówki w Polsce. Po raz kolejny w ciągu ostatnich lat jesteśmy gospodarzami takiego wydarzenia. To dodatkowa satysfakcja” – mówi Andrzej Lemek, Wiceprezes, Sekretarz Generalny PZPS.

Tytuł gospodarza finału zapewnia Chemikowi Police miejsce w czołowej czwórce klubów bez konieczności rozgrywania fazy pucharowej. Dzięki temu zespół będzie mógł się lepiej przygotować do rywalizacji z najlepszymi drużynami klubowymi Europy.

„Początkowo nie planowaliśmy organizacji turnieju finałowego. Bez wątpienia na działaczach CEV zrobiła wrażenie inauguracja Azoty Areny podczas meczu z aktualnym obrońcą Pucharu Europy,  Dynamem Kazań. Zwycięstwo, pełne trybuny i znakomita oprawa były dowodem, że nasz klub, Police i Szczecin są już gotowe do walki nie tylko o najwyższe cele sportowe, ale również do organizacji zawodów najwyższej rangi Final Four, bo to świetna okazja do promocji klubu i miasta. Cieszymy się ze wsparcia PZPS w tej kwestii” – powiedziała  Joanna Żurowska, Prezes Chemika Police.

To szóste, łącznie z rozgrywkami Ligi Mistrzów mężczyzn, Final Four, które zostanie rozegrane w Polsce. Będą to drugie finały Ligi Mistrzyń. Wcześniej Final Four kobiet odbywał się w 2003 roku w Pile. KPS Chemik Police po raz pierwszy znajdzie się w gronie najlepszych europejskich drużyn. Będzie to piąty polski klub kobiecy, który stanie do rywalizacji z najlepszymi drużynami Starego Kontynentu w ramach Pucharu Europy. Ostania polska drużyna siatkarek, która doszła tak wysoko w Lidze Mistrzyń, to Nafta-Gaz Piła. W 2000 roku zajęła w rozgrywkach czwarte miejsce. W latach 60- tych dwukrotnie drugie miejsca zajmował stołeczny AZS AWF a w 70-tych łódzki Start dwukrotnie lokaty trzecie.

Final Four w Szczecinie będzie okazją do trzeciego tryumfu dla Małgorzaty Glinki-Mogentale. Zawodniczka Chemika wcześniej stawała na najwyższym stopniu podium Ligi Mistrzyń w barwach Vakifbanku Stambuł dwa i cztery lata temu.