.”TAJEMNICE ŚREDNIOWIECZA W ZASIĘGU RĘKI. Z BADAŃ NAD CHRYSTIANIZACJĄ POMORZA Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ 900.ROCZNICY”.

Zapraszam serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu HISTORIA W DOBREJ, w ramach którego prelegenci przedstawiają wybrane zagadnienia z dziejów Pomorza.
15 listopada dr PAWEŁ MIGDALSKI wygłosi wykład
pt

Watercolor light beige paper in light cream sepia tone. High quality texture in extremely high resolution

Nota o prelegencie:
Dr Paweł Migdalski zajmuje się historią Pomorza Zachodniego, historiografią, tematyką pamięci zbiorowej i polityki historycznej.
Jest autorem 200 artykułów historycznych i publicystycznych oraz 3 książek (mi.in. Słowiańszczyzna północno – zachodnia w historiografii polskiej, niemieckiej i duńskiej, Wodzisław Śląski, 2019 r., za którą otrzymał nagrodę im. Gerarda Labudy w 2020 r.), i redaktorem kilkunastu prac zbiorowych.
W 2010 r. wykładał w Instytucie Historii oraz na studium doktoranckim IRTG 1540 „Baltic Borderlands” Uniwersytetu w Greifswaldzie. Od 2011 r. jest adiunktem w Instytucie Historycznym US.

Organizator i koordynator naukowy kilkudziesięciu międzynarodowych projektów oraz wydarzeń naukowych, popularno–naukowych – konferencji, debat, wypraw studyjnych, wystaw, koncertów, zbiórek pieniędzy.
W 2018 r. został członkiem Komisji Historycznej Pomorza (Historische Kommission für Pommern e.V.).

Jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Historyczno – Kulturalnego „Terra Incognita” w Chojnie (od 2009 r.), a także współzałożycielem i prezesem stowarzyszenia Akademia Kulice (od 2015 r).
Od 2021 r. pełni funkcję kierownika Zespołu Badań nad Dziejami Pomorza, a od 2022 r. również Pracowni interdyscyplinarnych badań nad chrztem Pomorza i jego dziedzictwem historyczno – kulturowym, w ramach których kieruje projektem „Chrzest Pomorza w dziejach Polski i Europy. Jubileusz 900 – lecia”

Na najblizszym wykladzie będziemy mieli okazję zapoznać się z wynikami pracy wspomnianego wyżej projektu.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych, nie tylko mieszkańców gminy Dobra!

Organizatorka wydarzenia:
Monika Kołacz,
prowadząca na Facebooku grupę HISTORIE LOKALNE Bezrzecze i gmina Dobra
https://www.facebook.com/groups/438924121538242/