Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Rozstrzygnięto powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami konkursu w młodszej grupie wiekowej zostali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu, a w starszej – uczniowie z PSP w Dobrej.
Zawody były podzielone na 4 etapy. Najpierw uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy zawierających 35 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy byli oceniani przez ratowników medycznych pod kątem umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym etapem była jazda rowerem po miasteczku rowerowym, po czym zawodnicy mieli za zadanie pokonać na rowerze tor przeszkód.
Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się w grupie młodszej zawodnicy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu, a w starszej uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować Powiat Policki na szczeblu konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się w Szczecinie.
Zwycięzcami w kategoriach indywidualnych zostali: w grupie młodszej Antonina – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, a w grupie starszej Igor – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej.
Partnerami Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych byli: Starostwo Powiatowe w Policach, Gmina Police, Gmina Dobra, Gmina Kołbaskowo oraz PZMOT – którzy ufundowali nagrody dla uczestników konkursu oraz Cukiernia Mega&Dolce z Polic i sklep Intermarche – które ufundowały poczęstunek dla zawodników.