Wiadomości

Wiecha nad hospicjum w Tanowie koło Polic

SONY DSC

Budowa z unijnym wsparciem Urzędu Marszałkowskiego. Kończy się ważny etap budowy hospicjum w Tanowie koło Polic. Powstanie nowej społecznej infrastruktury możliwe jest dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego w ramach RPO WZ. To blisko 4 mln zł, które pokryją aż 70 procent kosztów inwestycji. Budynek po dawnej szkole wraz z działką przekazała na ten cel Gmina Police. Zawieszenie symbolicznej wiechy nastąpi w środę, 24 stycznia 2018 roku w Tanowie. W uroczystościach planowany jest udział marszałka województwa Olgierda Geblewicza. Budowa placówki ruszyła w drugiej połowie 2015 roku. Środki na powstanie infrastruktury gwarantuje umowa, którą marszałek województwa Olgierd Geblewicz podpisał w lutym 2017 roku. Przedsięwzięcie, którego koszt całkowity wyniesie ponad 5,7 mln zł, zostanie wsparty unijną dotacją Urzędu Marszałkowskiego w wysokości blisko 4 mln zł.

Hospicjum mieścić się będzie w dawnym budynku mieszkalnym i świadczyć ma pomoc w zakresie stacjonarnej opieki paliatywnej. Do dyspozycji podopiecznych oddanie zostanie 19 łóżek, zaplecze medyczne, sanitarne i kuchenne. Placówka stanie się również miejscem spotkań wspólnoty ludzi czynnie działających w ruchu hospicyjnym, bowiem prowadzić będzie działalność informacyjną i szkoleniową dla rodzin chorych.

Efekty inwestycji poznamy na koniec 2018 roku. Nad całością przedsięwzięcia czuwa polickie Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów. To ono docelowo zapewni zasoby techniczne, kadrowe i wiedzę pozwalającą funkcjonować nowej placówce. Z możliwości powstającej infrastruktury skorzystają nie tylko mieszkańcy Ziemi Polickiej, ale także mieszkańcy Szczecina i okolicznych powiatów.

Jeden komentarz do “Wiecha nad hospicjum w Tanowie koło Polic

  • Super inicjatywa Marszałka Regionu. Takie miejsca są bardzo potrzebne

Możliwość komentowania została wyłączona.