Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy z Gryfusem

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza Mieszkańców Gminy Dobra na 2. Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy z Gryfusem. W ramach wydarzenia, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (tj. 10 kwietnia 2022 roku) w miejscowości Buk zostaną przeprowadzone amatorskie zawody kolarskie oraz wspólny przejazd rowerzystów w formie rajdu.

Zawody będą polegały na indywidualnej jeździe na czas na dystansie 16 kilometrów. Zawodnicy zgłoszeni do zawodów będą startować na trasę w odstępach 1 minuty. Wyjątkowe statuetki dla uczestników zawodów ufundowała i wyprodukowała firma Grawerowanie3D.pl Właściciel firmy – Karol Pietraszuk wygrał poprzednią edycję zawodów zorganizowaną w ubiegłym roku na terenie Gminy Nowe Warpno. Zawodnicy na rowerach innych niż szosowe nie będą uwzględniani w klasyfikacji, ale mogą wystartować w zawodach, które będą miały charakter towarzyski. W trakcie zawodów odbędzie się poczęstunek i wspólne pieczenie kiełbasek.

Po zakończeniu zawodów (około godz. 12:00) rozpocznie się wspólny przejazd rowerzystów po pograniczu polsko – niemieckim. Rajd będzie miał długość około 30 kilometrów.

Szczeciński Klub rowerowy Gryfus zaprasza na wydarzenie zarówno miłośników amatorskich wyścigów jak i miłośników turystyki rowerowej. Ze względów logistycznych udział w rajdzie wymaga wcześniejszej rejestracji oraz opłacenia wpisowego z którego zostanie sfinansowany wspólny poczęstunek.

Organizatorzy bardzo dziękują Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Dobrej za udostępnienie świetlicy w Buku oraz terenu rekreacyjnego przy świetlicy. Gryfus składa podziękowania także Grupie Gezet, która jest Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia i udostępnia samochód zabezpieczający zawody i rajd.

 

Link do zapisów: https://zapisy.domtel-sport.pl/ii-wielkanocny-szosowy-rajd-rowerowy-z-gryfusem-v7103

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/978785413022367