Wilki wśród nas – koegzystencja ludzi i wilków w Puszczy Wkrzańskiej

Nie taki wilk straszny jak go kreują… Zapraszamy na bezpłatne spotkanie edukacyjne dotyczące wilków organizowane przez Praca Przyrodnika oraz Rewilding Oder Delta, które odbędzie się 29.06.2024 r. o godz. 13.00 w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.

Podczas wydarzenia przedstawimy zalecenia dotyczące zachowania przy spotkaniu z wilkami. Przedyskutujemy poszczególne sytuacje i wyjaśnimy wątpliwości. Zostaną też opisane działania prewencyjne mające na celu unikanie konfliktów z tymi drapieżnikami. Wyjaśnimy sposoby zalecanych działań przy poszczególnych zachowaniach wilków.

Na spotkaniu przybliżymy stan populacji tych zwierząt w Puszczy Wkrzańskiej i ich rolę w przyrodzie. Odbędzie się również wykład dr Katarzyny Kozyry-Zyskowskiej, biolożki zajmującej się monitoringiem i ochroną wilka. Wydarzenie zamknie spektakl audiowizualny z wykorzystaniem wilczych zdjęć autorstwa lokalnej fotografki Sylwii Rylowskiej.

Wiarygodne informacje na temat wilków w regionie oraz prawidłowe zachowania w stosunku do dużych drapieżników przyczynią się do ich lepszej koegzystencji z przedsiębiorcami, rolnikami, mieszkańcami i turystami odwiedzającymi region. Przedstawienie rzetelnych danych na temat wilków z Puszczy Wkrzańskiej pozwoli na zminimalizowanie niepokoju wśród ludzi oraz dezinformacji w mediach.

Nie taki wilk straszny. Przyjdź, zobacz, posłuchaj, dołącz do naszej dyskusji.

Harmonogram spotkania:

13:00 Powitanie gości
13:15 “Wilki wśród nas – koegzystencja ludzi i wilków w Puszczy Wkrzańskiej” wykład dr Katarzyny Kozyry-Zyskowska
14:00 “Wilki Puszczy Wkrzańskiej w obiektywie” pokaz audiowizualny Sylwia Rylowska
14:15 Dyskusja
14:45 Zakończenie

Patronaty:

  • patronat: Burmistrza Polic,
  • patronat medialny: miesięcznik Dzikie Życie,
  • patronat honorowy: Wojewoda Zachodniopomorski.

 

Kontakt: Katarzyna Kozyra-Zyskowska, tel. 665163158  pracaprzyrodnika@gmail.com