Zawody Hobby Horsinu w Miejskim Ośrodku Kultury

https://we.tl/t-p7WXOl0R3v

Ogromne emocje, duch sportowej rywalizacji i mnóstwo pozytywnej energii – a to wszystko za sprawą I Zawodów Hobby Horse o Puchar Burmistrza Polic, niezwykle ekscytującego widowiska sportowego, które było zwieńczeniem wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

 

W tegoroczne wakacje hobby horsing po raz pierwszy zagościł w naszym mieście, błyskawicznie przyciągając rzesze pasjonatów w różnym wieku, którzy z entuzjazmem i zaangażowaniem pokonywali przeszkody o zróżnicowanym stopniu trudności, sprawdzając swoją kondycję, zwinność i wytrzymałość. Przygotowaniem do zawodów, które odbyły się w minioną sobotę, były dwa otwarte treningi, podczas których dzieci i młodzież doskonaliły swoją technikę przed finałowymi konkurencjami.

Zapał i energia, towarzyszące wszystkim uczestnikom w dniu zawodów, udzieliły się zarówno organizatorom, jak i dopingującym swoje pociechy rodzicom, a wszystko to sprawiło, że spotkanie na świeżym powietrzu okazało się radosnym, pełnym dobrych wibracji wydarzeniem, które z pewnością powróci do nas w kolejnym sezonie.

Zawody o puchar burmistrza Polic przyciągnęły na boisko przy ul. Traugutta 4 ponad 80 uczestników, którzy rywalizowali w 3 kategoriach, pokonując tory naszpikowane przeszkodami i zdobywając punkty nie tylko za całkowity czas pokonania toru, ale również za styl. Uczestnicy mieli również okazję zmierzyć się w konkurencji „Potęga skoku”, polegającej na podnoszeniu poprzeczki na coraz większą wysokość, aż do wyłonienia najwyżej skaczącego zawodnika.

Główną nagrodą w zawodach był Puchar Burmistrza Polic, ale zdobywcy miejsc na podium otrzymali również inne cenne nagrody, m.in. własne hobby horsy wykonane w renomowanej pracowni rzemieślniczej czy też paszporty potwierdzające umiejętności w zakresie jeździectwa hobbystycznego.

Zakończenie wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury upłynęło pod hasłem doskonałej zabawy zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych entuzjastów hobby horsingu, których z wielkim zapałem w pokonywaniu kolejnych przeszkód dopingowali rodzice. Dzięki temu wydarzenie stało się wspaniałą rodzinną rozrywką, która z pewnością naładowała uczestników naszego spotkania pozytywną energią na kolejne miesiące.