Andrzej Szpak śpiewa Niemena

Zapraszam Państwa bardzo serdecznie na kolejny z cyklu NIEDZIELNYCH KONCERTÓW u ELIZABETH!
Informacja o cyklu:
Przed laty w Rzędzinach (dawn. Nassenheide) stał pałac, w którym po ślubie z pruskim hrabią zamieszkala niezwykła kobieta – Elizabeth von Arnim. Angielka z pochodzenia, całym sercem pokochała swoje nowe miejsce na ziemi. Wiodła tu spokojne życie, pośród przyrody i książek, a do kościoła w Buku przyjeżdżała na niedzielne msze święte.
Spostrzeżenia na temat przyrody, mieszkańców majątku, pastorów zawarła w dwóch pierwszych książkach, które napisała. Rozsławiła te tereny na świecie, powieści hrabiny von Arnim są wciąż czytane i bardzo popularne, zwłaszcza w krajach anglojęzycznych.
W podziękowaniu dla Elizabeth i jednocześnie chcąc w pewien sposób kontynuować jej dzieło, wymyśliłam cykl niedzielnych koncertów nawiązujących do imienia autorki „Samotnego lata”.
Tym razem, w średniowiecznym kościele, którego wnętrze nie zmieniło się bardzo od czasów pisarki, będziemy mieli okazję i zaszczyt wysłuchać występu niezwykłego artysty – ANDRZEJA SZPAKA.
Informacja o wykonawcy:
ANDRZEJ SZPAK jest muzykiem, wokalistą, kompozytorem, animatorem kultury, jednym z współtwórców szczecińskiej sceny rockowej lat 60. Ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie skrzypiec oraz Studium Nauczycielskie na Wydziale Wychowania Muzycznego. Swoją działalność artystyczną rozpoczął w 1965 r., kiedy założył popularny w tamtym czasie zespół MY. Młody muzyk wprowadził na scenę nietypowy dla bigbitu instrument – skrzypce.
W 1970 r. uformował kolejną grupę – BRYCZKA CIOCI FILOMENY, gdzie grali Krzysztof Medyna, Waldemar Kowalski, Janusz Weiss. Przez rok był wokalistą i basistą KWARTETU WARSZAWSKIEGO. Koncertował w Finlandii, a następnie rozpoczął współpracę na terenie Szwecji z muzykami zespołów CZERWONO – CZARNI, NIEBIESKO – CZARNI I ABC. Grał też w międzynarodowym składzie grupy PEPERONI.
Od blisko 50 lat kieruje ANDY SCAMPS ORCHESTRA, który to zespół w 2000 roku przeniósł do Polski.
W 2020 r. opublikował książkę pt. ”Muzyczny Szczecin lat 60.”, będący obszerną (ponad 500 stron!) monografią kultury muzycznej stolicy Pomorza Zachodniego.
Na początku 2023 r. otrzymał brązowy medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”, dołączając tym samym do grona tak znamienitych osobowości świata kultury, jak Seweryn Krajewski, Ewa Bem, Andrzej Wajda czy Daniel Olbrychski.
Występuje w kraju oraz za granicą. Obecnie główna działalność artysty to koncerty, podczas których śpiewa piosenki polskich wykonawców lat 60., w tym Czesława Niemena.
Medialną sławę zyskał występując w 2021 r. w programie telewizyjnym The Voice Senior, gdzie doszedł do finału.
Link do występu w programie The Voice Senior:
https://youtu.be/CWrM3Uv_8Kk?si=Yoc-xwOdqAA2WJMP
ORGANIZATORKA wydarzenia:
Monika Kołacz, prowadząca na Facebooku grupę HISTORIE LOKALNE Bezrzecze i gmina Dobra
https://www.facebook.com/groups/438924121538242
Koncert odbywa się we współpracy i dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Grzegorza Gierka .