Baja Poland 2023

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja triumfowali w Columna Medica Baja Poland 2023, polskiej rundzie Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja. Hołek był najszybszy na wszystkich pięciu odcinkach specjalnych i zwyciężył  w rajdzie odbywającym się m.in. na terenie gminy Dobra już po raz dziewiąty.
W tym roku Baja Poland odbyła się już po raz piętnasty, a dwunasty raz jako zawody o międzynarodowej randze. Tegoroczna edycja była piątą z ośmiu rund Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja. Nie zabrakło również  motocyklistów i quadowców, a także załóg bez licencji sportu samochodowego.
Organizatorzy Columna Medica Baja Poland 2023 przygotowali trasę o długości 656,24 km, z czego 387,2 km stanowił dystans pięciu odcinków specjalnych. W piątkowe popołudnie zawodnicy ścigali się na prologu w Szczecinie (5,8 km), w sobotę rozegrano OS (160 km) na poligonie w Drawsku Pomorskim, a w niedzielę, podczas finałowego etapu załogi dwukrotnie mierzyły się z próbą wiodącą z gminy Dobra do Szczecina (30,7 km).
Do rywalizacji przystąpiło łącznie 64 załogi w samochodach i 16 kierowców quadów i motocykli. W sumie na listach startowych widniały nazwiska 147 uczestników.