Brazylijskie bębny w polickim MOK-u

Szalone Bębny Ameryki Południowej czyli Brazy lijska Samba Batucada powraca po wakacjach w ramach zajęć cyklicznych! Start już 6 września. Daj się porwać karnawałowym rytmom i zostań członkiem sambowej orkiestry! Zapewniamy, że rytm, radość i energia zespołowej wibracji będą Ci towarzyszyć na każdych zajęciach!

Orkiestra brazylijskich bębnów zaprasza do udziału w zajęciach wszystkich zainteresowanych nauką czegoś zupełnie nowego – jedyny warunek to ukończenie 7 lat i pozytywne nastawienie! Zajęcia z samby batucady to otwarta forma warsztatowa skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych polegająca na przybliżeniu instrumentarium prostych, podstawowych, sambowych zagrywek rytmicznych z karnawałowym swingiem.
To idealna metoda na poznanie nowych, muzycznych horyzontów, która rozwija indywidualne umiejętności oparte na pracy w zespole. Zabawa rytmem samby poszerza świadomość muzyczną, ukazuje możliwość poznawania muzyki bez potrzeby czytania nut, a także rozwija pamięć melodyczno-rytmiczną. Efekt końcowy to stworzenie miniorkiestry perkusyjnej i prezentacja wypracowanego materiału.

Prowadzący – Rafał Krzanowski – jest wykładowcą w Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie perkusji. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć warsztatowych związanych z tematem SAMBY BATUCADY. Regularnie prowadzi warsztaty w szkołach muzycznych I i II stopnia. Rafał Krzanowski, jako prekursor tego gatunku w Polsce, nieustannie rozwija ideę samby i jej folkowo-perkusyjny charakter na muzycznych uczelniach wyższych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie. Wraz z prof. Jorge Luis Valcarcel Gregorio stworzyli grupę perkusyjną Akademii Sztuki w Szczecinie „PercussionisAS”. Jest związany z międzynarodowym zespołem Bloco X, a także z Sambal i Bloco Pomerania. Zgłębiał tajniki gatunku z najlepszymi w wielu szkołach podczas karnawału odbywającego się w kolebce samby, Rio de Janeiro. Rozwija ideę muzyki dla niedosłyszących i głuchych w projekcie „Migiem na Majka”.

Kiedy? Środa, 17:00-19:00
Dla kogo? Dla dzieci powyżej 7 r. ż.
Zapisy: www.zajecia.mokpolice.pl