Bracia poskromieni

DSC09196 

      Policjanci polickiej patrolówki zatrzymali dwóch braci podejrzanych o znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy w trakcie służby. Podejrzani usłyszeli zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności i objęci zostali policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło na jednym z polickich powiatowych podwórek. Około 04.00 nad ranem dyżurny polickiej komendy policji został powiadomiony o awanturze domowej. Kłócili się dwaj bracia. Kiedy funkcjonariusze Policji dojechali na miejsce zdarzenia nagle agresja braci obróciła się przeciwko nim. Jeden z braci rzucił w funkcjonariuszy łopatą, drugi paletą. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Oprócz obrzucenia funckjonariuszy narzędziami, znieważyli ich wyzywając słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, szarpal zmuszając do odstąpienia od prawnej czynności jaką była interwencja związana z przywróceniem porządku.

Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty znieważenia Policjantów. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia życia do 3 lat. Decyzją prokuratora mężczyźni objęci zostali policyjnym dozorem oraz mają zakaz opuszczania kraju do czasu zakończenia postępowania.