O cyberprzestępczości w Przecławiu

Z rodzicami i gronem pedagogicznym o zagrożeniach w sieci. Cyberprzestępczość była tematem przewodnim spotkania funkcjonariuszy z polickiej komendy z rodzicami uczniów klas gimnazjalnych Zespołu Szkół w Przecławiu. Spotkanie miało na celu przedstawienie dorosłym zagadnień dotyczących zjawiska cyberprzemocy oraz wskazania sposobów bezpiecznego korzystania z internetu.

W dniu 22 lutego br., o godzinie 17:00 mł. asp. Piotr Chochoł – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Policach, st. sierż. Łukasz Czapczyk – dzielnicowy Posterunku Policji w Kołbaskowie oraz st. asp. Dariusz Podhajny – Kierownik Posterunku Policji w Kołbaskowie spotkali się z grupą około 70 rodziców uczniów Zespołu Szkół w Przecławiu.

W czasie spotkania mł. asp. Piotr Chochoł omówił zagadnienia dotyczące przestępstw internetowych z udziałem małoletnich i nieletnich. Głównym tematem było zjawisko cyberprzemocy, które charakteryzuje się stosowaniem jej poprzez, zastraszanie, nękanie, prześladowanie, często wyśmiewanie innych osób za pomocą Internetu. Policjant wyjaśnił aspekty ochrony wizerunku i dóbr osobistych człowieka. Przedstawił także problematykę bezpiecznego korzystania z Internetu, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego nadzoru przez rodziców.

W czasie spotkania st. asp. Dariusz Podhajny omówił tematykę związaną z powstaniem Posterunku Policji w Kołbaskowie, sposobu szybkiego kontaktu z dzielnicowymi. Ponadto omówił i zachęcał do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa informując o ulepszeniu tej aplikacji, która jeszcze bardziej ułatwi mieszkańcom dokonywanie ewentualnych zgłoszeń.

Spotkania takie pokazują jak ważna jest współpraca pomiędzy rodzicami, nauczycielami, a policją.

asp. sztab. Iwona Grefenheim