Polimery Police wspierają uczniów z Polic

Grupa Azoty Polyolefins oraz Hyundai Engineering Ltd., Co. przekazały 16 nowych komputerów dla Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Przedszkolnymi nr 6 w Policach, które zostaną wykorzystane przez uczniów do nauki zdalnej.

Bardzo cieszymy się, że wspólnie z naszym generalnym wykonawcą mogliśmy włączyć się w działania na rzecz lokalnej społeczności– mówi Prezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins dr Andrzej Niewiński- Zdajemy sobie sprawę z jakimi trudnościami musieli mierzyć się nauczyciele i uczniowie. Jesteśmy jednak przekonani, że przekazane komputery będą służyły szkole również po powrocie wszystkich dzieci.

W tych niezwykle trudnych czasach nasza uwaga koncentruje się również na problemach związanych ze wsparciem lokalnej społeczności w pokonywaniu wszelkich trudności i barier. Przekazanie sprzętu komputerowego na potrzeby Szkoły Podstawowej to dla firmy Hyundai Engineering niezwykle ważne wydarzenie- mówi Sang Yun Park, dyrektor projektu Polimery Police z ramienia Hyundai Engineering.

Grupa Azoty Polyolefins zdecydowała się wspomóc Szkołę Podstawową nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Przedszkolnymi  nr 6 w Policach. To jedna z najstarszych szkół w gminie, w roku 2017 obchodziła 70- lecie, obecnie uczy się w niej 105 uczniów.

– Przekazane komputery będą służyły tym uczniom, których sprzęt nie zawsze pozwala w pełni korzystać z nauki zdalnej– mówi dyrektor szkoły Pani Aneta Zygoń- Jestem przekonana, że przekazany sprzęt będzie cennym wsparciem w procesie edukacji. Po powrocie dzieci, komputery wrócą do szkoły i będą codziennym wsparciem w procesie kształcenia cyfrowego naszych uczniów.

Do przekazania komputerów doszło 20 stycznia 2021 roku.