Reprezentanci gminy Dobra w Koalicji Samorządowej

Szeregi Koalicji Samorządowej powiększyły się o reprezentantów Gminy Dobra. W środę, 31 stycznia Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina i wiceprzewodniczący zarządu krajowego OKS, podpisali porozumienie o współpracy.

 

„Właściwie nie ma granic między Gminą Dobra a Szczecinem. Nasza współpraca trwa od wielu lat. Przykładami są m.in. komunikacja miejska i wspólny bilet, a także rower miejski. Bez współpracy ciężko byłoby zrealizować wiele projektów i za to dziękuję Prezydentowi Szczecina” – mówiła wójt Teresa Dera.

 

„Łączy nas bardzo wiele. Jako samorządowcy z krwi i kości od lat pracujemy dla naszych lokalnych społeczności. Rozwiązujemy wspólnie problemy korzystając m.in. ze środków Unii Europejskiej, z dobrej współpracy i relacji. Bardzo się cieszę, że do grona Koalicji Samorządowej dołączają też samorządowcy z Gminy Dobra” – powiedział prezydent Piotr Krzystek.

 

Samorządowcy podpisali porozumienie o współpracy i przedstawili kandydata na wójta Gminy Dobra. Jest nim mieszkaniec Mierzyna Grzegorz Śliwiński, przez dwie kadencje radny Gminy Dobra, pełniący funkcje Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej i Wiceprzewodniczącego Komisji Budżetowej, wieloletni wykładowca na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

 

„Mieszkam w gminie Dobra od 24 lat. Obserwowałem jak dynamicznie zmienia się nasza gmina i otoczenie, wiem co jest niezbędne do jej dalszego rozwoju. Chciałbym, żeby żyło nam się lepiej. Przed nami wiele wyzwań i inwestycji, które należy kontynuować. Przez lata pełniłem odpowiedzialne funkcje i nadszedł czas, w którym zdecydowałem się kandydować na stanowisko wójta Gminy Dobra” – mówił Grzegorz Śliwiński.

 

„Znam doskonale Grzegorza i jego doświadczenie. Pracując w radzie na rzecz samorządu miał wiele cennych inicjatyw i pomysłów związanych z rozwojem gminy. Uczestniczył w pozyskiwaniu pierwszych środków unijnych. Popieram go jako najlepszego, bezpartyjnego kandydata na wójta. Jest gwarancją dalszego rozwoju naszej małej ojczyzny” – powiedziała wójt Teresa Dera.

 

„Grzegorz Śliwiński ma niezbędne doświadczenie samorządowe. Jestem przekonany, że podoła wyzwaniom, które przed nim postawią mieszkańcy. Gmina Dobra ciągle się rozwija. Będziemy współpracować na wielu płaszczyznach. Wierzę, że mieszkańcy Gminy Dobra będą darzyli go zaufaniem i oddadzą na niego głos 7 kwietnia” – mówił Prezydent Szczecina.

 

Piotr Krzystek poinformował, że do grona Koalicji Samorządowej dołączyli też samorządowcy z Nowego Warpna. Reprezentantem koalicji do sejmiku wojewódzkiego z terenu powiatu polickiego i Szczecina będzie Cezary Arciszewski, obecnie Przewodniczący Rady Powiatu Polickiego.

 

Grupa samorządowców z Gminy Dobra skupia radnych, społeczników i mieszkańców, którzy działają  na rzecz rozwoju i poprawy jakości  życia w gminie. To osoby zaangażowane w działania na rzecz bezpieczeństwa, infrastruktury, edukacji i sportu. Zależy im na tym, aby Gmina Dobra była nie tylko sypialnią Szczecina, ale miejscem, gdzie można rozwijać lokalny biznes, jak również spędzać aktywnie wolny czas.

 

Koalicja Samorządowa działa od 2021 r. skupia blisko 30 organizacji samorządowych na terenie kraju. Samorządowcy od początku działalności prowadzą działania na rzecz wzmacniania i obrony samorządności na różnych szczeblach, kierując się troską o wolność oraz społeczną, obywatelską odpowiedzialnością za nasze małe ojczyzny i za Polskę.