Samoobrona z Intermarche

DSC_0277aCertyfikaty rozdane

W niedzielę 16 stycznia zakończyła się I edycja kursu samoobrony dla kobiet. Ponad 30 uczestniczek otrzymało z certyfikaty potwierdzające „zaliczenie” zajęć.  Kurs odbywał się w weekendy i cieszył się dużym zainteresowaniem. Zajęcia prowadził trener Klubu Taekwondo I.T.F. Szczecin Krzysztof Cywiński VI dan instruktor i sędzia sportu Polskiego Związku TaeKwon-Do. Pomysłodawczynią i organizatorką przedsięwzięcia była właścicielka polickiego sklepu Intermarche Aldona Antczak. Patronat nad kursem objął burmistrz Polic Władysław Diakun.

Uczestniczki zapoznały się m.in.  się z następującymi zagadnieniami: przewidywanie i unikanie potencjalnych zagrożeń jako najskuteczniejsza forma samoobrony, prawne aspekty samoobrony- obrona konieczna oraz psychologia samoobrony- syndrom ofiary. Szkolenie praktyczne obejmowało podstawowe techniki kopnięć i uderzeń, wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku jako broni w skutecznej obronie, utrwalanie skutecznych technik obronnych oraz zapoznanie się z punktami Kupso, czyli miejscami wrażliwymi na atak na ciele człowieka.

Po zakończeniu kursu panie, wyjątkowo zadowolone z takiej formy zajęć fizycznych, dopytywały o kolejne edycje. Dodać należy, że treningi dzięki zaangażowaniu finansowemu Intermarche, dla uczestniczek były bezpłatne.

Trener Krzysztof Cywiński

Od 1998 sędziuje zawody ogólnopolskie najwyższej rangi:
– Ogólnopolskie Turnieje Kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski Seniorów
– Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów
– Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach halowych.

Cały czas pogłębiał swoją wiedzę i umiejętności w TaeKwon-Do jeżdżąc na  szkolenia i seminaria dla czarnych pasów prowadzone przez koreańskich mistrzów. Efektem tego było osiągnięcie w grudniu 1999 r. stopnia III dan.

W 2000 roku po zaliczeniu kolejnego ogólnopolskiego sędziowskiego kursu kontrolno-szkoleniowego organizowanego przez PZTKD otrzymał licencję sędziowską na sędziego klasy C i uzyskał uprawnienia do przeprowadzania kursów sędziowskich i egzaminów na sędziego klasy D.

26 czerwca 2001 roku uzyskał tytuł magistra socjologii na Uniwersytecie Szczecińskim.Jego praca magisterska nosi tytuł: „Postawy osób trenujących Taekwon-Do I.T.F. wobec narkomanii.”
Wyniki uzyskane na podstawie przeprowadzonych przez trenera badań wykazały, że trenowanie Taekwon-Do ma wpływ na kształtowanie się negatywnych postaw wobec narkomanii i jest skuteczną formą profilaktyki.

Od końca października 2001 do maja 2005 roku pełnił funkcję trenera kadry wojewódzkiej młodzików i juniorów młodszych województwa Zachodniopomorskiego.

Po zdaniu egzaminu w Lublinie 22 grudnia 2002 roku uzyskał promocję na stopień mistrzowski IV dan.

W czerwcu 2003 r. został powołany i wszedł w skład reprezentacji Polski jako sędzia na 13th World Senior Taekwon-Do Championships, które odbyły się 12-15.06.2003 r. w Warszawie. Od tej pory jest powoływany do sędziowania zawodów międzynarodowych najwyższej rangi: Mistrzostwa Świata (Warszawa 2003Kanada 2007); Puchar Świata (Hiszpania 2006, Włochy 2008); Mistrzostwa Europy (Finlandia 2004, Romunia 2006, Słowacja 2007, Polska 2008, Hiszpania 2009) Viking Cup (Szwecja 2005, 2006, 2007, 2008).

24 czerwca 2007 r. zdał egzamin na stopień mistrzowski V dan., a pięć lat później 17.06.2012 r. na VI dan.

Aldona Antczak

Kobieta przedsiębiorcza, właścicielka polickiej sieci Intermarche. Inicjatorka ciekawych i pożytecznych inicjatyw społecznych. Ale to nie wszystko, bo pani Aldona to przede wszystkim pisarka- młoda, szczecińska autorka – od zawsze chciała pisać i od zawsze pisze. Zaczęło się od krótkich poematów, które następnie przeszły w scenariusze filmowe i sztuki teatralne, a to ewaluowało w napisanie mojej pierwszej powieści „Pentimento”. Przebojowa, zawzięta i ambitna, oprócz tych cech, jest także pełna pokory, pracowita i z tak wybujałą wyobraźnią, że nie starczy jej życia aby spisać wszystkie te historie, które tworzą się w jej głowie. Jest cierpliwa – czego dowodem jest właśnie „Pentimento”, które powstało w przeciągu ostatnich 10 lat. Jej pierwsza książka musiała być idealna pod każdym względem, musiała odpowiednio dojrzeć, tak aby wszystko w niej zawarte było ze sobą zgrane, dopasowane i tworzące jedną spójną całość.