Śmiech lekarstwem na całe zło

W tak trudnym momencie dziejowym, kiedy lęk i przygnębienie wojną towarzyszy ludziom na każdym kroku, społeczeństwo potrzebuje zaworu bezpieczeństwa, którym upuści choć trochę ciśnienia. Traumatyczne doświadczenia na kolejnym zakręcie historii najłatwiej rozładować uśmiechem i komedią. Coroczny Festiwal Komedii w Policach idealnie wpisuje się w wyczuwalną potrzebę odnalezienia chwili zapomnienia i beztroskiej radości. Wszak odrobina pozytywnych emocji i rozluźnienia nikomu nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie, może natchnie kogoś nadzieją.

Wydarzenie składa się z 3 spektali wystawianych co tydzień na scenie głównej Miejskiego Ośrodka w Policach:

 

Kochane pieniążki  

Spektakl wystawiany przezBałtycki Teatr Dramatycznyna postawiefarsy Raya Cooneya znanego z autorstwa przebojowej sztuki teatralnej MaydayKochane pieniążki jest równie śmieszna, grana w tym samym szalonym tempie, z przezabawnymi dialogami i piętrzącymi się komicznymi sytuacjami.

19.03.2022, godz. 17:00 

Reżyseria: Zdzisław Derebecki

AutorRay Cooney

Czas trwania: 2h 

Mezalians  kot i pies czyli żongler i iluzjonist

Mezalians – spektakl, w którym spotykają się iluzja i żonglerka, dziedziny bazujące na precyzji i opanowaniu rekwizytu. Obie spotykają się na scenach i festiwalach ulicy, jednak zazwyczaj nie idą w parze. Różnią się od siebie, a każda ma swoje tajemnice i arkana skryte przed wzrokiem publiczności. Tym razem tworzą zgrany duet.

26.03.2022, godz. 17:00

Autorzy: Kamil Malecki i Patryk Kowalski

Czas trwania: 1h

Winda do nieba  czyli czworo po czterdziestce

Zabawna tragikomedia o czterech przypadkowych pasażerach windy, pozostawionych w sytuacji bez wyjścia. Każde z nich ma inny problem w życiu i chcąc nie chcąc ujawnia go w sytuacji ostatecznej. Życiowe dialogi i nagłe zwroty akcji prowadzą do zaskakujących konfrontacji i komicznych puent.

1.04.2022 godz. 19:00

Autor: Fritz Schindlecker

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

Czas trwania: 2h 

Bilety:

link do zakupu biletów

 

Karol Hajdukiewicz