Starostwo zabezpiecza transport dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Pełnoletni mieszkańcy Powiatu Polickiego, którzy mają trudności w samodzielnym poruszaniu się (np. poruszają się o kulach, przy pomocy balkonika, na wózku inwalidzkim oraz osoby niewidome i słabowidzące), mogą skorzystać z bezpłatnego Polickiego Indywidualnego Transportu Osób Niepełnosprawnych (PITON).

Transport door-to-door (od drzwi do drzwi) jest realizowany całodobowo na terenie powiatu polickiego oraz gminy Miasto Szczecin. Posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności nie jest wymagane  – wystarczy, że takie osoby mają widoczne trudności w przemieszczaniu. Oznacza to, że z bezpłatnego transportu można skorzystać choćby po złamaniu nogi. Co więcej można skorzystać z pomocy asystenta, który pomoże w dotarciu do samochodu oraz do celu podróży.

Usługi realizowane w ramach projektu są dostępne siedem dni w tygodniu w godzinach 6.00-22.00, a w wyjątkowych przypadkach (np. dojazd do/z pociągu, przyjazd z teatru) również w godzinach nocnych.

Aby skorzystać z bezpłatnego transportu należy złożyć do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach wniosek o korzystanie z usług door-to-door. Następnie należy zarezerwować termin – można tego dokonać za pośrednictwem formularza na stronie internetowej projektu (https://piton.pcpr.police.pl/) lub pod numerem telefonu 607 033 840 w godz. 8:00-15:00.

Policki Indywidualny Transport Osób Niepełnosprawny jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach i jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu SpołecznegoWIa