Wygrywamy w Postominie. Seria porażek przerwana!

W meczu 27. kolejki rozgrywek Kipsta IV Ligi ZZPN, drużyna Chemika Police zanotowała ważne zwycięstwo na wyjeździe, pokonując Drużynę Wieży Postomino 6:3. Po serii kilku porażek, policzanie pokazali swoją siłę i determinację, zdobywając trzy punkty i uciekając z niebezpiecznej strefy spadkowej.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 5. minucie Chemik objął prowadzenie po szybkim kontrataku. Dawid Szala zagrał prostopadłe podanie do Daniela Kowalczyka, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i pewnym strzałem pokonał bramkarza Wieży. W 13. minucie Antoni Bochan zdobył drugą bramkę dla żółtozielonych, wykorzystując sprytne rozegranie i podanie od Bartłomieja Białka. Niestety, gospodarze odpowiedzieli szybko i w 26. minucie zdobyli bramkę kontaktową po rzucie karnym. Jednak Chemik nie dał się zbić z tropu i po 10 minutach ponownie odskoczył na dwie bramki, gdy Daniel Kowalczyk zdobył swojego drugiego gola tego wieczoru.

W drugiej połowie meczu Drużyna Wieży Postomino zdecydowanie zaostrzyła swoją grę i stworzyła kilka sytuacji bramkowych, co poskutkowało bramką samobójczą Michała Janickiego w 47. minucie. Jednakże już w 50. minucie Chemik zdobył swoją czwartą bramkę, gdy Dominik Dąbrowski wykorzystał podanie od Kowalczyka i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Wieży. Gospodarze dążyli do odrobienia strat, jednak to Chemik kontrolował grę i stworzył kolejne sytuacje bramkowe. W 72. minucie Dominik Dąbrowski zdobył swojego drugiego gola, wykorzystując szybką kontrę. Daniel Kowalczyk z kolei zdobył swoją trzecią bramkę w 78. minucie, uciekając obrońcom rywali i pewnie umieszczając piłkę w bramce.Drużyna Wieży Postomino zdobyła jeszcze jedną bramkę w 82. minucie, ale to było zbyt mało, aby zagrozić Chemikowi, który wygrał mecz 6:3. W następnej kolejce Chemik zmierzy się na własnym boisku z MKP Szczecinek. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 13 maja o godzinie 16:00. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na sto spotkanie.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Janicki, Bochan, Białek (80′ Kurek), Korzec (89′ Kamiński), Kowalczyk, Zarembski (89′ Figiel), Ziółkowski, Szala, Dąbrowski (80′ Kurzawa)

Na zdjęciu zdobywca trzech bramek w meczu z Wieżą Postomino – Daniel Kowalczyk

Bramki:

0:1 – 5 min Daniel Kowalczyk

0:2 – 13 min Antoni Bochan

1:2 – 26 min Fabian Słowiński

1:3 – 37 min Daniel Kowalczyk

2:3 – 47 min Michał Janicki (sam)

2:4 – 50 min Dominik Dąbrowski

2:5 – 72 min Dominik Dąbrowski

2:6 – 78 min Daniel Kowalczyk

3:6 – 82 min Jakub Gutowski