Zaproszenie na koncert chopinowski

Serdecznie zapraszamy na KONCERT CHOPINOWSKI w ramach naszego nowego projektu „Salonik artystyczny”.
21 października o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert w wykonaniu pianistów: Marcina Pękali i Arkadiusza Świecha.
Marcin Pękala ukończył Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Alicji Palety-Bugaj i dr hab. Konrada Skolarskiego. Obecnie studiuje pod kierunkiem prof. Janusza Olejniczaka oraz w klasie kameralistyki prof. Joanny Maklakiewicz i mgr Mischy Kozłowskiwgo. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in.: prof. Eltana Globersona, prof. Waldemara Wojtala, prof. Waldemara Andrzejewskiego, prof. Grzegorza Kurzyńskiego, prof. Pawła Zawadzkiego, prof. Marii Niemiry, prof. Tatiany Szewczenko, prof. Petrasa Geniusasa. Jest laureatem konkursów pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym m.in.: I nagroda w I Międzynarodowym i V Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Turznie, II nagroda w Grand Prize Virtuoso International Music Competition (Vienna). Występował z koncertami solowymi i kameralnymi w kraju i za granicą, m.in.: w Filharmonii Wiedeńskiej, w cyklicznych letnich spotkaniach muzycznych „Chopin en Vacanses”, w koncertach w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w koncertach kameralnych Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina.
Arkadiusz Świech – 13-latek, który od 1,5 roku zafascynowany jest muzyką Chopina. Mimo młodego wieku ma za sobą kilkadziesiąt publicznych występów m.in.: na Festiwalu Chopinowskim w Chopin Boutique w Warszawie i Operze na Zamku w Szczecinie. Arek wszystkie utwory gra ze słuchu.
W wykonaniu Marcina Pękali usłyszymy m.in.: Poloneza As-dur op. 53, Mazurki op. 24: G–moll, C-dur, As-dur, B-moll; Etiudę a-moll op. 25 nr 11, Nokturn fis-moll op. 48 nr 2, Andante spianato i Wielkiego Poloneza Es-dur op. 22.
Arkadiusz Świech zagram.in.: Nokturn op. 9 nr 2, Nokturn op. 48 nr 1, Nokturn op. 37 nr 1, Etiudę op. 10 nr 6.
Oprócz koncertu zapraszamy też na kawę/herbatę i domowe ciasta. Zachęcamy do poczęstowania słuchaczy koncertu również swoimi wypiekami. Ponieważ jesteśmy eko, prosimy o zabrania swojej filiżanki, talerzyka, łyżeczki, oczywiście w płóciennej albo papierowej torbie. Serdecznie zapraszamy do wspierania artystów. Do zobaczenia w Wołczkowie.
Stowarzyszenie Carpe diem i Zachodniopomorski Klaster Morski
W związku z ograniczoną liczbą miejsc wydarzenie jest biletowane. Bezpłatne bilety dostępne na:
https://evenea.pl/pl/wydarzenie/stowarzyszeniecarpediem